Gündem

70 Milyon Dolar Değerindeki Ethereum (ETH)’un Kayıp Olması Olayı Hakkında Dava Açıldı !

Merkezi İsrail’de olan bir haber kaynağı olan Calcalist, içinde milyonları aşan kripto para bulunan ve başka şirketler ile kişiler adına bunların yerine staking işlemi yapan StakeHound’ın, fonları kayıp etmesi nedeni ile FireBlocks şirketi hakkında dava açacağını dile getirdi. 

70 Milyon Dolarlık Ethereum (ETH) Kayıp !

StakeHound, 38.178 ETH yani yaklaşık olarak 70 milyon dolar değerinde bir daha ulaşılamayacak durumda sonsuza kadar kaybetti. Şirketten alınan bilgilere göre bunun sebebi FireBlocks isimli emanet ve güvenlik şirketi olduğu söyleniyor. StakeHound, kullanıcılarının fonlarını elinde tuttuğu cüzdanın özel anahtar şifrelerinin kaybedilmesi ile beraber bütün ETH kayboldu. FireBlocks ise bunu tek bir çalışanının üstüne yıkmaya çalışıyor. 

Alınan bilgilere göre bu “dikkatsiz” çalışan sadece StakeHound’ın özel anahtarlarını kaybetmedi aynı zamanda elinde hiçbir sebep olmadan bu anahtarların yedeği bulunan dosyayı da sildi. Şimdi ise söz konusu cüzdana ulaşabilmeyi sağlayacak tek bir yöntem bile yok. StakeHound’ın 70 milyon dolara varan zararı nasıl ödeyeceği merak konusu olmuş durumda.

Söz konusu şirket StakeHound ise bu durumdan Fireblock şirketini suçlu tutarak şirket hakkında dava açacağını paylaştı. Fireblock ise bu konu üzerinde derin çalışmalar yapılacağını ve olayda adı geçen herkesin yararına olabilecek ortak bir çözüm sunacaklarının altını çizdi. Kripto para adına kurulmuş olan güvenlik şirketi buna karşın 70 milyon dolara varan zararı sırtlamayı tamamen reddetti. Fireblocks’un iddiası doğrultusunda özel anahtar şifrelerinin şirketin gözetim alanının dışında bir yerde tutuldu ve tamamen StakeHound’ın denetimi altındaydı. 


Kaynak: WMAL Haberler

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu