Gündem

Akbank Ramazan’a özel 3 ay ertelemeli 250 bin liraya kadar kredi paketi hazırladı

Akbank Ramazan’a özel 3 ay ertelemeli 250 bin liraya kadar kredi paketi hazırladı

Akbank kredi kampanyasında harekete geçti. Ramazan ayı boyunca 3 ay ertelemeli kredi fırsatı sunuyor. Akbank’ın yaptığı açıklamaya göre, Akbank, KOBİ’lerin nakit akışını düzenleyebilmesi, işlerinin yoğun olduğu dönemlerde finansman ihtiyaçlarını karşılaması ve geri ödeyebilme konusunda ramazana özel kredi paketini sundu.

Akbank tüm müşterilerine ve müşterisi olmayanlara duyurdu. 3 ay ertelemeli kredi paketi hazırladı. Bu kredi paketi Ramazan ayı boyunca geçerli olacak şekil de 36 ay vade seçeneği sunuyor. 250 bin TL’ye kadar kredi kullandırtacak. Akbank, ramazana özel KOBİ’lerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ve ödeme planlarını kendilerinin belirleyebilecekleri kredi fırsatı hazırladı.

Akbank 3 ay ertelemeli kredi

Akbank’ın KOBİ’lere sunduğu kredi paketinde, 36 ay vade ve 250 bin TL’ye kadar olan taksitli ticari kredi başvuruları için geçerli olacak. Kredi ödemeleri aylık eşit taksitler halinde yapılabildiği gibi krediyi kullanan KOBİ’nin tercihine göre de belirleniyor ve 3 ay sonra ödemeye de başlanabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını yakından izlediklerini belirterek, “Bildiğiniz gibi, KOBİ’lerin ödeme ve tahsilat dönemleri yani nakit akışı çok öngörülebilir değil, işlerinin daha fazla olduğu dönemler olabiliyor, bu dönemlerde ticari faaliyetleri için nakit ihtiyacı ortaya çıkabiliyor. Bu noktada kredi ihtiyaçlarını karşılamak ve geri ödemelerini işlerinin durumuna göre yapmak, esnek olmak istiyorlar. Bu gerçekten hareketle Ramazan’da KOBİ’leri düşünerek ödeme planlarını kendi belirleyebildikleri bir kredi hazırladık.” ifadelerini kullandı.

Bu krediden yararlanmak isteyen KOBİ’lerin, Akbank şubelerinden başvuru yapabileceklerini aktaran Oğuz, “Ayrıca ticari faaliyeti bulunan, vergi levhası olan bankamız mikro segment müşterileri 50 bin TL’ye kadar olan aylık eşit taksitli kredi talepleri için Akbank Mobil üzerinden başvurabilecek. Üstelik yeni üye iş yeri olacak KOBİ’ler, Akbank’tan, Ramazan’a özel bu kredi ile birlikte ticari kredi kartı da alırsa 6 ay boyunca üye işyeri hizmet ücretlerinde indirimden ve avantajlı komisyon oranından yararlanabilecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak:

Son dakika 7

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu