Gündem

Alibaba Bitcoin (BTC) Madencilerini Uyardı

Çin’de ki en büyük ikinci bulut hizmeti sağlayan firma olan Alibaba Cloud’un, madencilik firmaları başta olmak üzere tüm Bitcoin ve kripto para şirketlerini uyardı.

Alibaba’dan Çin’li Bitcoin (BTC) madencilerine sert darbe

Çin’de ki 8BTC haber portalı ve Çinli kripto para gazetesinde yer alan habere göre Colin Wu, Çinli kripto madencileri için kötü haberi Twitter hesabı üzerinden duyurdu. 

Çin'den Bitcoin ve Kripto Para Yasağı Geldi | Gökhan MAYDA

Çin eyaleti olan Sichuan’daki yetkili kişiler, elektrik üretimi yapan firmaların bölgedeki Bitcoin madencilerine verdiği hizmeti kesmesini istemişti. Bu isteğin, yaz ayları içerisinde harcanmamış miktarda hidroelektrik olmasına karşın gündeme getirildiği söyleniyor. Wu, Bitcoin madencileri bu harcanmamış hidroelektriği kullanmaz ise boşa gideceğini açıkladı.

Çin Kripto Yasakları Şekilleniyor: 8 Maddelik Düzenleme Çıktı!

Şu zamanlardaysa Alibaba Cloud’un Çin’deki kripto para madencilerini hedef alarak “cadı avına” girdiği ifade ediliyor. Büyük şirket, kripto para endüstrisinin içinde bulunan müşterilerine, onlar için hizmetlerin artık sağlanamayabileceği konusunda uyarıda bulundu. Alibaba Cloud, şirketlerin ana konu olduğu açıklamada, bu durumdaki sebebin 2021’in ikinci çeyreğindeki denetim sıkılaştırılması olduğunu da ekledi.

Alibaba Cloud’un aldığı bu karar fiyat hareketlerini nasıl etkileyecek

Tencent Cloud ve AWS, henüz kripto para işletmelerini hedef göstererek direkt olarak uyarıda bulunmadı. Colin Wu, Alibaba Cloud’un aldığı bu kararın, kripto para borsalarının üzerinde fazla bir etki yaratmayacağı hafif fiyat hareketleri olsa dahi büyük bir dump yaşanmayacağı hakkında bir tweet attı. Çünkü borsaların bulunan fiziksel sunucuları Çin’in dış taraflarında yer alıyor. Ancak kripto para madenciliği şirketlerinin Alibaba Cloud’u kullanmayacağı ve başka bir bulut hizmet sağlayıcısına yönelmesi gerekecek.


Kaynak: Son dakika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu