Gündem

Bankalar Borç Ertelemesi Yapıyor! Son Başvuru 30 Haziran! Geç Kalmayın!


Bazı bankalar pandemi nedeniyle maddi güçlük çeken müşterilerinin borçlarını ertiyor. Konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarını erteleme başvurularını kabul ediyor. Hangi bankalarda borç erteleme başvurusu var? İşte detaylar…

Bazı bankalar pandemi nedeniyle maddi güçlük çeken müşterilerinin borçlarını ertiyor. Konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarını erteleme başvurularını kabul ediyor. Hangi bankalarda borç erteleme başvurusu var? İşte detaylar…

Ekonomik anlamda çok zorlanılan tam kapanmanın da etkisiyle vatandaş artık sıfırı tüketme noktasına geldi. Bu dönemde birçok ödeme birikirken borçlar artarken zaten var olan borçlara hiç bütçe kalmadı. Dolayısıyla vatandaş borç erteleme araştırmaya başladı. Peki hangi bankalarda borç erteleme imkanı var?

Akbank Borç Erteleme Hakkındaki Detaylar

Akbank konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi için borç erteleme imkanı sunmuyor. Bunun yerine sunduğu imkan kredi kartı borcu erteleme imkanı. Akbank tarafından yapılan açıklamada “Pandemi sürecinin etkileri nedeni ile müşterilerimizin kredi kartı borçları alışveriş faizi alınarak Temmuz 2021 ekstresine kadar, kredi kartı ücretleri ise Haziran 2021 tarihine ötelenebilecektir” ifadeleri yer aldı. Akbank sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası ve cep telefonu bilgileri ile kredi kartı borç erteleme başvurusu yapılabileceği duyuruldu.

Garanti Bankası Borç Erteleme Hakkındaki Detaylar

Garanti Bankası konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borcu erteleme imkanı sunuyor. Var olan borçlarda faiz oranında artış yapılmayarak 6 aya kadar taksit erteleme ve 12 aya kadar vade uzatma imkanına başvuru yapılabileceği duyuruldu. Bu başvuruların ise son tarihinin 30 Haziran 2021 olacağı belirtildi. Garanti Bankası internet sitesi üzerinden Hesap ve Ürün sekmesinden Kredi Hesabı’na giriş yapılarak Kredi Erteleme’ye tıklanması gerektiğini duyurdu.

Kredi kartı borcu erteleme imkanı hakkında ise 2 ay süreli erteleme imkanı sunulacağı belirtildi.

TEB Borç Erteleme Hakkında Detaylar

TEB, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Kredi ödemelerinizin erteleme işlemini gerçekleştirmek için 30 Haziran 2021’e kadar TEB Şubeleri ve 0850 200 0 666 numaralı TEB Çağrı Merkezimiz aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz. Çağrı Merkezimizden yapılan başvuruların sonuçlanması yoğunluğa göre zaman alabilmektedir.”

Borç erteleme yapmak isteyen kişiler için yüksek faiz oranları ile borç erteleme yapması vatandaşın hoşuna gitmedi.


Kaynak: Son dakika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu