Gündem

Başarılı analistten Bitcoin (BTC) tahmini “Eskisi kadar iyi değil”

Başarılı Bitcoin (BTC) analistinden bir tahmin geldi. Bazı analistlerin yanı sıra bu analist ters görüşte yer alıyor.

Bitcoin (BTC) geride bıraktığımız son bir kaç günde çok ilginç ve öngörülemeyen hareketler sergiledi. Kripto para, birkaç ayın en düşük seviyesi olan 30.000 dolar seviyelerinde kısa bir süre işlem görmesinin ardından alıcıların galip gelmesi sonucu 40.000 dolar seviyelerine kadar yükseldi Her şey eskisinden iyi gözüküyor ve analistler bunun, piyasa değerine dünyanın bir numaralı kripto para için zirveye bir başka yükselişinin başlangıcı olmasını temenni ediyorlar. Ancak Willy Woo’nun görüşüne ve tahminine göre işler tam olarak olması gereken yerde değil.

Efsane Analist Willy Woo Bitcoin’e 200 bin dolar hedefi koydu

Willy Woo, başlangıçta Bitcoin’in yılı mümkün olabilecek en yüksek seviyelerde kapatacağına çok motivasyonlu bir şekilde inanmııştı. Fakat Woo şu an Bitcoin’in yılı sadece 200 bin dolar seviyelerinde bitireceğini belirtiyor. Şuan da bulunduğu seviyeler 200 bin doların çok çok altında bulunuyor ve Woo’nun tahmini dudak uçuklatıyor fakat kripto para piyasasında her şey mümkün. Ancak Woo’nun tahminine göre geçen aylarda ki düşüş gerçekleşmeseydi, BTC muhtemelen gerçekten yükseklerde olurdu. 

Panama'nın Gündeminde Kripto Para Yasa Tasarısı Var • Coinkolik

Üzerinden pek fazla zaman geçmemiş Woo’nun röportajında, Bitcoin’in şu anda bir ayı piyasası içinde olmadığı yönünde iyi haberler olduğunu açıkladı. Para biriminin 30 bin dolara düşmesinin çokça panik yaratmasının ve endişelenecek bir durum olmadığını söylüyor. Fakat analist, Bitcoin’in yaklaşık yarım milyon dolara kadar yükseleceğinden çok emin bir şekilde söylüyordu ve BTC şimdi bir süredir “uyku modunda” olduğu için gerçekleşmeyebilir. 

“Elon Musk Bitcoin’e büyük zarar verdi”

Woo, Elon Musk’un tweetlerinden dolayı manipüle olan Bitcoin’e verilen zararın düşünüldüğünden çok olduğunu düşünüyor. Herkesin hayal edebileceğinden daha yüksek bir hasar verdiğini belirten Woo, Tesla’nın mal ve her türlü hizmeti için BTC ödemelerini daha başlamadan bitirmesinin, kripto para birimi söz konusu olduğunda herkesin kafasını karıştırıp yanlış bir düşünce algısı oluşturduğundan dolayı 12 yıllık en kötü düşüşün yaşanmasında başrol oynadığını söylüyor.

Kripto deprem: Bitcoin yüzde 30 Ethereum yüzde 28 düştü - Dünya Gazetesi

Bitcoin için 200.000 dolar hedefi sağlıklı bir hedef mi ?

Blockchain haberleşme kuruluşu Glassnode’un CEO’su olan Rafeal Schlutz-Kraft basın mensuplarına verdiği bir röportajda, Woo’nun “Bunun sadece basit bir yükseltme olduğu” yönündeki kelimelerine katıldığını, fakat yılı 200.000 dolar olarak kapatmasının gerçek dışı olduğunu düşündüğünü dile getirdi.

 


Kaynak: Son dakika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu