Gündem

Battlefield 2042 ne zaman çıkıyor? Battlefield 2042 hangi platformlara gelecek? Tüm detaylar…

Battlefield 2042 ne zaman çıkıyor? Battlefield 2042 hangi platformlara gelecek? Battlefield 2042’nin konusu nedir? Battlefield 2042 tanıtım fragmanı nasıl izlenir? İşte detaylar..

Söz verildiği gibi, bugün DICE ve EA bir sonraki Battlefield oyununu duyurdu. Bu noktaya kadar oyun gayri resmi olarak Battlefield 6 olarak bilinse de bugün asıl adı onaylandı: Battlefield 2042. Adından da anlaşılacağı gibi, bu oyunla geleceğe gidiyoruz ve bu sabahki sızıntıların ortaya çıkardığı gibi, oyun ABD ve Rusya arasındaki çatışmaya odaklanacak gibi görünüyor. 

Beş dakikalık tanıtım fragmanı kesinlikle dünyanın çeşitli yerlerinde çok fazla aksiyon içeriyor olsa da, oyunla ilgili ayrıntıların çoğunu Battlefield web sitesinde buluyoruz. Battlefield 2042, görünüşe göre iklim değişikliği, yakıt kıtlığı ve gıda kıtlığının çökmekte olan ekonomileri yarattığı ve Vatansız veya Patikasız olarak bilinen bir milyardan fazla insanı yerinden ettiği bir yakın gelecekte geçiyor. 

battlefield-2042-helicopter.jpg

İnsanlık uyum sağlayıp yeniden inşa edebilse de ABD ve Rusya arasındaki gerilim yükseliyor ve “ani bir uzay enkazı fırtınası”nın neden olduğu küresel bir elektrik kesintisi ile sonuçlanıyor. ABD ve Rusya arasındaki gerilim, iki ülkenin açık savaşta “No-Pat Görev Güçlerini vekil olarak görevlendirdiği” noktaya yükselmeye devam ediyor. 

Kulağa tamamen uzak olmayan, oldukça yoğun bir yakın gelecek ortamı gibi geliyor, ancak şimdiye kadarki hikayenin bir özeti, DICE ve EA’nın bugün ortaya çıkardığı tek şey değildi. Şirketler ayrıca Battlefield 2042 platformlarının mevcut olacağını doğrulayarak, oyunu yalnızca PlayStation 5, Xbox Series X ve PC’ye değil, aynı zamanda Xbox One ve PS4’e de geleceğini duyurdu. Xbox One ve PS4’te Battlefield 2042 , 64 oyuncuya kadar çok oyunculu maçları desteklerken, Xbox Series X, PS5 ve PC’de desteklenen oyuncu sayısı etkileyici bir şekilde 128’e çıkıyor. ​​​​​​​

​​​​​​​

Bu büyük ölçekli savaşların oynanacağı haritalar da oldukça etkileyici görünüyor ve Battlefield web sitesi, mevcut nesil platformlarda ve PC’de daha büyük olacaklarını gösteriyor. DICE ve EA bugün Battlefield 2042 için yedi harita yayınladı: Orbital, Hourglass, Kaleidoscope, Manifest, Discarded, Breakaway ve Renewal, bunlardan bazıları fragmanda görülebiliyor. Haritalar dinamiktir ve maçlar sırasında aşırı hava olaylarını da barındırabilir. 

Battlefield 2042’de yer alan dünya ve haritalar hakkında bizi bilgilendirmenin yanı sıra, özel bir SSS bize oyunla ilgili birçok ekstra ayrıntı veriyor. Orada, Battlefield 2042’nin 22 Ekim 2021’de çıkış yapacağını öğreniyoruz. Ancak piyasaya sürülmeden önce açık betalar ve teknik oyun testleri olacak. 

battlefield-2042-jets-1280x720.jpg​​​​​​​

SSS ayrıca, bu oyunda sınıfların yerini alan Battlefield 2042’nin Uzmanlarını da detaylandırıyor. Uzmanların her birinin benzersiz bir uzmanlığı ve özelliği bulunuyor. Ancak bunların dışında, oyuncuların uygun gördüğü şekilde donatılabilirler. Oyun çıktığında 10 Uzman olacak ve dördü bugün Battlefield web sitesinde açıklanacak. 

Ayrıca bugün lansman sonrası fiyatı hakkında bazı ayrıntılar ortaya çıktı. Electronic Arts ve DICE açıkça Battlefield 2042’yi canlı bir hizmet oyunu olarak görüyor ve bu nedenle, her yılın her biri kendi ücretsiz ve ücretli Battle Pass’leri olan üç aylık dört sezona ayrıldığını göreceğiz.  


Kaynak: Son dakika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu