Gündem

Bayram ikramiyesi için yeni müjde! Emeklilere bayram ikramiyesi 1.500 TL olacak…

Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde emekli vatandaşlara ikramiye verilmeye devam ediyor. Pandemi nedeniyle zor günler geçiren vatandaşların yüzünü güldürecek haber kulislerde konuşulmaya başlandı. Emekli ikramiyesinin 1.500 liraya kadar yükselmesi bekleniyor.

Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde emekli vatandaşlara ikramiye verilmeye devam ediyor. Pandemi nedeniyle zor günler geçiren vatandaşların yüzünü güldürecek haber kulislerde konuşulmaya başlandı. Emekli ikramiyesinin 1.500 liraya kadar yükselmesi bekleniyor.

2018 yılından itibaren emekli vatandaşlara yılda iki kez verilen emekli ikramiyesi rahat bir nefes almalarını sağlıyor. Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde verilen ikramiyelere zam yapılması talep ediliyordu. Covid-19 süreci vatandaşların omuzlarına ağır bir yük bindirdi. Enflasyon ve döviz oranlarının artması nedeniyle her şey zamlı fiyatlardan satılıyor. Bu yüzden emekli ikramiyesinin de en az 1.500 lira olması talep ediliyor. Ramazan Bayramı öncesinde verilen ikramiyenin tutarı 1.100 liraya çıkarılmıştı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından emekli vatandaşlara verilen bayram ikramiyesinin yükseltileceği açıklandı. En düşük emekli maaşının 1.500 liraya yükselmişti. Kurban Bayramı’nın dini veziceleri arasında bulunan kurban kesimi öncesinde ikramiye miktarının artması dört gözle bekleniyor. Kurban Bayramı ikramiyesi 12-14 Temmuz tarihleri arasında emekli vatandaşların hesaplarına yatırılıyor. Ekonomideki durgunluk döneminin sona ermesi için hükümet kanadından yeni hamleler bekleniyor. Borç yapılandırması, uygun faiz oranları ile kredi verilmesi sayesinde ekonomiye canlı para aktarımı yapılmıştı. Kurban Bayramı ikramiyelerinin de ekonomide canlılık yaratması bekleniyor. Bu sayede enflasyon oranları da düşüşe geçebilecek.

Emekli İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

Kurban Bayramı için hazırlıklar hız kesmeden sürüyor. Normalleşme döneminin başlamasıyla birlikte vatandaşlar memleketlerine gitmek için harekete geçti. Kurban alım ve satımları başladı. Emekli ikramiyesinin bu yıl erken yatırılması isteniyor. Ayrıca, emekli vatandaşlar ikramiyenin yılda iki kez yerine üç kez verilmesi talebinde de bulunuyor. Geçtiğimiz yıllarda ikramiye miktarı toplam 2 bin 200 lira tutarında oluyordu. Ankara kulislerinden gelen haberlere göre ikramiyenin 1.500 lira olması talebi hükümet tarafından olumlu karşılandı. İkramiye sayısının üçe yükselmesiyle ilgili görüşmeler ise devam ediyor. Kurban Bayramı ikramiyesinin 1.500 liraya yükselmesi halinde emekli vatandaşlar yılda 3.000 lira ek gelir elde etmiş olacaklar.


Kaynak: Son dakika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu