Gündem

Bitcoin (BTC) 30.000 Doların Altına Düşebilir !

Dev yatırım bankası olan JPMorgan Chase, Bitcoin fiyatı ile alakalı bir takım tahminler yaptı. JPMorgan’a göre birinci kripto para birimi bir kez daha 30.000 altına düşüş gösterecek. Amerika merkezli şirketin uzmanı analistleri Josh Younger ve Veronica Meija Bustamante’nin görüşüne göre, kripto para piyasası bir düzeltme ile karşı karşıya kalacak. Diğer uzman analistler, Bitcoin’in mevcut fiyatından yüzde 27’ye yakın düşüş ile 25.000 dolar seviyelerine düşeceğini söylüyor.

JPMorgan analistleri 30.000 doları gösterdi 

JPMorgan analistleri Bustamante ve Younger’ın dediklerine göre Bitcoin yatırımı bulunanların varlıklarını elden çıkarmaya başlaması ile birlikte piyasada büyük bir satış baskısı meydana gelecek. Dev yatırım bankası, kripto para piyasasının amiral gemisi hakkında önemli bir fiyat tahmininde bulundu. JPMorgan, Bitcoin fiyatının tekrardan 30.000 dolar seviyesinin altına ineceğini düşünüyor.

JPMorgan’ın yorumuna göre Bitcoin (BTC) fiyatı dip seviyelerle karşılaşarak yatırımcılarına alım fırsatı verecek. Bununla beraber birçok spekülasyonun dile getirildiği günlerde gelen JPMorgan’ın tahmini, dikkatleri üzerine çekti.

Bir taraftan bir başka kripto para uzmanı Olumide Adesine, liderin 30.000 dolar altına ineceği yorumuna katıldığını dile getirdi. Fakat Adesina, dip bulma hareketinin arından Bitcoin’in iyileşme sürecine gireceğini ve uzun zamanda Bitcoin değerinin kat kat artarak fiyatın yükseleceğini söyledi. Bitcoin fiyatı, bu haberin yazıldığı vakitlerde 34.000 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor.

Ünlü Kripto Para Birimlerinde Son Durum

En büyük kripto para, gün içinde yüzde 5’in üzerinde değer kaybına uğradı ve 34.000 dolara kadar düşüş gösterdi. Geçtiğimiz günlerde 36.630 dolara kadar yükselen BTC, bugün içerisinde düzeltme ile karşı karşıya. BTC’nin yanı sıra en popüler ikinci kripto para birimi unvanı olan Ethereum (ETH) 2.116 dolar seviyelerinden alım satım yapılmaya devam ediyor. Binance Coin (BNB), 310 dolardan 285 dolara kadar gerileyerek yüzde 7’nin üzerinde düşüş yaşadı. Son zamanlarda ünlenen popüler meme kripto para birimi Dogecoin (DOGE) yüzde 9’un üzerinde değer kaybı yaşayarak 0.24 dolara kadar gerileme gösterdi.

Bu yazıdaki hiçbir kelime yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. 


Kaynak: WMAL Haberler

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu