Gündem

Bitcoin (BTC) Son Derece Kritik Bir Bölgede !

Bitcoin (BTC)’in fiyatı, değer kaybına uğramaya devam ediyor. Altı saatlik ve günlük grafikte teknik göstergeler, düşüş yönlü işaret veriyor. Dolasıyla Bitcoin’in yükselen takoz formasyonunda kırılım olması bekleniyor.

Bitcoin Destekte 

Bitcoin, 22 Haziran tarihinde yükseliş göstermeye başlamıştı. Yükseliş hareketinin öncesinde, 28.805 dolar seviyelerine kadar düşüş gösterdi ve burada dip oluşturdu. Dip oluşumunun sonrasında sıçrama gerçekleştiren BTC, 31,400 dolarda bulunan destek bölgesinde kalmayı başardı.

Bu sıçrama güç kazandı ve 29 Haziran’da 36.600 dolar fiyatında tepe oluşturmayı başardı. Fakat daha sonrasında sert bir düşüş hareketi geldi. BTC, haber yazıldığı sırada 32.800 dolar fiyat seviyelerinde hareket etmeye devam ediyor.

Günlük fiyat hareketlerinde teknik göstergeler, düşüş yönlü işaret veriyor. MACD’de aşağı yönlü bir dönüş işareti oluşmaya başladı ve sinyal çizgisi, 50 seviyesi altında bulunuyor. Ek olarak RSI, 50 seviyesi altında ve düşüş gösteriyor. Stokastik Osilatör’de ise ölüm kesişimi gerçekleşti.

Bir yandan 40.550 dolar seviyesi, yatay direnç seviyesi oluyor ve 0.382 fib. düzeltme seviyesine tekabül ediyor. Dolayısı ile ana direnç seviyesi, 40.550 dolar dolaylarında bulunuyor.

Bitcoin Yükselen Takoz Formasyonu Oluşturdu

Alti saatlik fiyat hareketlerine bakılırsa, 22 Haziran’da oluşan dip bölgeden bu zamana kadar yükselen takoz formasyonu içerisinde fiyat hareketleri sergiliyor olması muhtemel gözüküyor.

Bitcoin, bu zamanlarda yükselen takoz formasyonunun destek bölgesinde hareket etmeye devam ediyor. Bir yandan yükselen takoz formasyonları, genellikle düşüşü işaret eden formasyon çeşitleri arasında bulunuyor.

Altı saatlik grafik ölçeğinde teknik göstergelerde bir düşüş eğilimi öngörülebiliyor. Dolayısı ile Bitcoin’in yükselen takoz formasyonundan kırılım gerçekleşmesi beklenebilir.

Eğer ki kırılım gerçekleşirse BTC, yukarıda belirttiğimiz 31.400 dolar seviyelerindeki yatay destek bölgesine yeniden dokunuş yapabilir ve dokunuşun arından değer kaybına uğramaya devam edebilir. 

Bu haberdeki hiçbir kelime yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. 


Kaynak: WMAL Haberler

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu