Gündem

Bitcoin Cash Nedir?

Bitcoin Cash, Bitcoin’in bir çatalı olan Cryptocurrency’dir. Bitcoin Cash, 2017 yılında oluşturulan bir yan ürün veya altcoindir.

Bitcoin Cash protokolü, orijinal Bitcoin’de bulunmayan çeşitli iyileştirmeler içerir. Bu iyileştirmelerden bazıları, blok üretimi için rastgelelik gereksiniminin kaldırılması, 8 MB’lik daha büyük bir blok boyutu sınırı, daha kısa bir blok süresi ve madencilik zorluğunun arttırılmasıdır.

Bitcoin Cash, yeni BCH kodunu desteklemek için yükseltilmiş herhangi bir Bitcoin donanımıyla çıkarılabilir. Bitcoin Cash madenciliği için en popüler donanım Antminer S9’dur.

Bitcoin Cash projesi ilk olarak Ağustos 2017’de Bitcoin Core yazılım istemcisinin bir çatalı olarak duyuruldu. BitcoinCash’in belirtilen amacı, işlenebilecek işlem sayısını artırmak ve böylece daha hızlı ödeme onaylarına izin vermektir.

Hızlı işlem onayı ve “madenciliğe” gerek olmaması gibi özellikler, BCH’yi günlük kullanım için ideal bir kripto para birimi haline getirir. BCH, teknoloji ve daha geniş finans sektörlerinden yüksek profilli kişilerden destek aldı; Bitcoin.com CEO’su Roger Ver, Fundstrat Global Advisors’ın Kurucu Ortağı Tom Lee, Coinbase’den Charlie Lee ve diğer VC’ler de BCH için destek açıklamaları yayınladı.

BitcoinCash Özellikleri Nelerdir?

Bitcoin Cash, merkezi olmayan ve hükümet düzenlemelerine dirençli birkaç kripto para biriminden biridir. Yazma sırasında (Mart 2018), tüm Bitcoin Cash’in %58’i dolaşımda ve %13’ü madencilik havuzlarında tutuluyor. Bu madeni paraların büyük çoğunluğu harcanamaz ve bu nedenle dolaşımda değildir (madencilerin elindedir). Bu, BCH’nin bir değişim aracı olarak kullanılma yeteneğini sınırlar.

Bitcoin Cash’in merkezi bir para birimi olduğu fikri yaygın bir yanlış anlamadır. BCH’nin çoğunluğu, madencilik havuzları ve borsaları tarafından soğuk depoda kilitlendi. Binlerce veya on binlerce jetonlu büyük cüzdanları olan “Bitcoin Cash balinalarını” duymuş olabilirsiniz, ancak bu fonlar, kullanıcıların büyük çoğunluğu için zincirdeki günlük işlemlerde kullanılamaz.

bitcoincash.jpg

BitcoinCash Terimi Nereden Gelir?

Bitcoin Cash terimi, hem orijinal kripto para birimi hem de yeni çatal anlamına gelir. Bir borsaya bir kripto para birimi eklerken, her zaman Bitcoin Cash ile işlem yaparsınız. Paranızı borsaya yatırdıktan sonra size bir adres verilecektir. Bitcoin Cash’iniz bu adrese gönderilecektir.

Bitcoin Cash için bir cüzdan, Bitcoin veya Ethereum veya diğer kripto para birimleri için bir cüzdana benzer: adresler oluşturabilir ve bu adresten para gönderip alabilirsiniz.


Kaynak: Son dakika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu