Gündem

‘‘Bitcoin için işler pek sağlıklı gözükmüyor’’

New York merkezli ünlü Amerikan yatırım bankası JPMorgan Chase çalışanlarına göre Bitcoin’in hafta sonunu 30-34 bin USD bandında geçirmesi bazı durumlara işaret etmektedir. Bu durumlardan bazıları, piyasada var olan kısa ölçekli belirsizlik ve kripto para piyasasının şu anda yeteri kadar dengeli olmadığıdır.

JPMorgan Chase analistleri, kamuyla paylaştıkları raporda Bitcoin’in (BTC) yaşamakta olduğu sürecin kısa ölçekte bir hayli zorlu olduğunu ifade etti. Stratejistler, zincir üstü bilgileri kullanarak piyasadaki adil olmayan pozisyonların bir an önce temizlenmesi gerektiğini belirtti.

JPMorgan Chase, BTC özelindeki işlem borsasının istikrarını ve Çin’den madencilerin taşındıkları için artan üretim maliyetinin pozitif etkenler olarak değerlendirdi. BTC’nin üretimindeki maliyet, bazı analistlerin verilerine göre coinin fiyatı ve tarihi arasında doğrusal bağlantı bulunmakta. Bitcoin madenciliği (Bitcoin mining) alanındaki harcamaların artması pozitif etmenlerin habercisi olarak yorumlanıyor.

Görece yeni bir piyasa olan kripto para piyasasının stabil hale gelmesi için bazı yenilikler ve güncellemeler yapılıyor.

JPMorgan Chase grubunun yayınlamış olduğu raporoun ardından BTC, kritik bir aşama olarak görülen 30 bin USD bandına doğru bir gerileme yaşadı. Hızlı bir düşüşle 30.070 USD’ye gerilemiş olan BTC, hafta sonu kazandığı ivme ile beraber yaklaşık 34 bin USD’ye yaklaştı. Hafta başı olan Pazartesi gününe ise 35 bin USD dolaylarında başladı.

Kripto para piyasası açısından sevindirici bir diğer haber de Meksika’nın en zenginlerinden Ricardo Salinas Pliego’nun bankasından geldi. Ünlü iş insanının bankası, BTC ile işlem görebilmek için çalışmalara başlangıç verildiğini duyurdu.

 

 

 


Kaynak: WMAL Haberler

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu