Gündem

Bu ay yükselebilecek 3 altcoin !

Bu ay yükselebilecek 3 altcoin !

Kripto para birimleri yılın ilk yarısını çok sarsıntılı geçirdi. Bitcoin (BTC) içinde olmak üzere bir çok kripto para birimi, mart ve nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmayı başardı, fakat bu fiyatlanmaların çoğu mayıs ve haziran aylarında kayboldu. 

Dünya yeniden açılmaya başlıyor, kripto para yatırımcıları nisan ayının en yüksek seviyelerine geri dönmeyi umuyor. Fakat bu iyileşme hareketi büyük ölçüye bakılınca diğer faktörlere bağlanmış şekilde. Bu ay içerisinde bir çok yatırımcının ağzındaki iki kelime muhtemel olarak düzenleme ve DeFi kelimeleri olacak.

Temmuz ayında dikkat edilmesi gereken kripto paralar 

Bu ay içerisinde izleme listenizde bir çok kripto para birimi yer almalı. Binance Coin (BNB) ilginç ve potansiyel bir kripto para olabilir. Fakat şirket birden fazla ülkede düzenlemeler ile ilgili sıkıntılar yaşamakta ve bunun göz önünde bulundurulması gerekir. Cardona (ADA) ve Ethereum (ETH), izleme listenizde olması için istikrarlı kripto para birimleridir. Bu kripto paraların yanı sıra aşağıda sıralayacağımız 3 kirpto para dikkatli bir şekilde izlenmeli.

Aave, Ethereum ağı üzerine kurulmuş bir DeFi kredi sağlayıcısı olarak çalışır. Mark Cuban’ın sunmakta olduğu sorunsuz bankacılık olanaklarından etkilenmekte olan milyarder yatırımcı Mark Cuban’ın portföyüne eklediği bir kaç altcoin arasında yer alıyor.

Merkezi San Fransisco’da olan Solana, şu anda piyasa değerine göre 14. en büyük kripto para birimi olarak görülüyor. Uygulamaları ve diğer kripto para birimlerini içinde barındırabileceğinden, insanların Ethereum ile yarışa girebileceğine inandıkları bir avuç kripto para ekosistemlerinden bir tanesidir. Saniyede yaklaşık olarak 50.000 işlem gerçekleştirme özelliği de bulunuyor. Bu etken de onu Ethereum’dan çok daha hızlı şekilde ve daha ölçeklenebilir bir hale sokuyor.

Ethereum ağ sıkışması ve yüksek transfer ücretleri ile mücadele içerisinde, pek çok geliştirici alternatif olacak bir şey arıyor. Solana bu aranan altcoin listesine eklenebilir.

Bazıları The Graph’ı blockhain’in Google’ı olarak isimlendiriliyor. Bu daha az bilinmekte olan kripto para birimi, farklı Ethereum uygulamaları içerisinde veri arama işini daha da hızlandırıyor. Hızla gelişme gösteren bu sektör içerisinde, bazen her kripto para biriminin farklı bir soruna yönelik çıktığı görülmekte. Bir yatırımcı olarak, çözülmesi gereken sorunların neler olduğunu belirlemek önem arz ediyor.

Graph, Merkezi olmayan uygulamalardaki akıllı sözleşmelerin tüm Ethereum ağına kurulmuş olan bilgilere erişebilmesine yardımcı olmasını sağlayan bir blok zinciri veri indeksleyicisine benzer. Hali hazıra bir kaç popüler dApp ile çalışmakta ve bir dizi saygın destekçiden yatırım almayı başardı.

Bu haberdeki hiçbir kelime yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. 

 


Kaynak: WMAL Haberler

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu