Gündem

Bunu Yapana E-DEVLET 1100 TL para veriyor Herkes başvurabilir. E-Devlet paralar ne zaman yatacak?


e-Devlet tam kapanmada vereceği ücret ne kadar!Kimler e devlet üzerinden başvurabilir? 1100 TL lik yardıma kimler başvurabilir? e devlet ne zaman paraları yatırıyor?

e-Devlet tam kapanmada vereceği ücret ne kadar!Kimler e devlet üzerinden başvurabilir? 1100 TL lik yardıma kimler başvurabilir? e devlet ne zaman paraları yatırıyor?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pandemi salgını nedeniyle maddi sıkıntılar yaşayan vatandaşlara 1100 TL sosyal yardım parası veriliyor. pandemi tedbirleri kapsamında 17 günlük tam kapanma kararıyla birlikte 1100 TL pandemi destek başvuru formu e-Devlet üzerinden aramalar hız kazandı. Peki, koronavirüs sosyal destek yardımı devam ediyor mu, başvuru nasıl yapılır? Pandemi destek başvuru sonuçları sorgulama nasıl yapılır?

Herkesin bildiği gibi 3. faz dönemi hareketli bir dönem olarak açıklanmış ve 4. faz yerine başvuruların 3. faz döneminden devam edeceği duyurulmuştu. Sosyal yardım ödemeleri halen devam ediyor ve 1100 TL koronavirüs başvuruları sürüyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana ödenen Pandemi sosyal destek yardımı hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu. Konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İhtiyaç sahibi hanelere 1000 lira verilen nakdi yardımı 1100 liraya çıkartarak yeniden başlatıyoruz.” dedi. 

PEKİ KORONAVİRÜS SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Maddi sıkıntı çeken vatandaşlar ödemeler için E-Devlet üzerinden TC Kimlik Numarası ve şifre girişi ile başvuru yapılıyor. 1100 TL koronavirüs başvurusu, yine aynı ekran üzerinden de sorgulanabiliyor.

E-DEVLET’TE PANDEMİ SOSYAL DESTEK BAŞVURUSU İÇİN;

TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;

0- Pazartesi

2-Salı

4-Çarşamba

6-Perşembe

8- Cuma günlerinde başvurularınızı yapabilirsiniz. Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmaksızın herkes başvuru yapabilir.

PEKİ SOSYAL DESTEK BAŞVURUSU ŞARTLARI NELERDİR?

AÇSHB Pandemi Sosyal Destek Faz-3 Başvuruları, e-Devlet üzerinden “T.C. Kimlik Numarasının” son hanesine göre alınmaya başlanmıştır.

Başvuru süreçleri e-devlet üzerinden izlenebilecektir

Değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacaktır.

Aynı haneden birden çok başvuru yapılması halinde, tek başvuru olarak değerlendirilecektir.

Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,

5510 sayılı kanunun 4/A maddesi kapsamındaki kamu işçileri yararlanamayacak.

5510 sayılı kanunun 4/C maddesi kapsamındaki memurlar faydalanamayacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelir veya aylık alanlar yani emekliler faydalanamayacak.

İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar yararlanamayacak. İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalananlar yararlanamayacak.

PANDEMİ SOSYAL DESTEK SONUÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

E-Devlet üzerinden 1100 TL sosyal yardım parası sorgulamak için aşağıdaki bağlantı üzerinden e-Devlet hesabınıza giriş yapın. Daha sonra arama butonu üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” bölümüne gelin. Daha sonra sorgulamak için butona tıklayın. Sosyal yardım başvuru sorgulama ekranı da başvuru ekranı ile aynı sayfada yer almaktadır. Dolayısıyla başvurunuzu tamamladıktan sonra detayları başvuru sayfasından görebilirsiniz.

 


Kaynak: Son dakika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu