Gündem

ÇAYKUR 79 Personel Alacak! KPSS Şartı Aranmıyor! İŞKUR Üzerinden İlan Verildi!


ÇAYKUR, İŞKUR üzerinden verdiği ilanda KPSS şartı aramadan 79 personel işe alacağını duyurdu. İşe alınmak istenen pozisyon çay eksperi olarak belirtildi. Başvuru şartları nelerdir? Ne zaman başvuru yapılmalıdır? İşte detaylar…

ÇAYKUR, İŞKUR üzerinden verdiği ilanda KPSS şartı aramadan 79 personel işe alacağını duyurdu. İşe alınmak istenen pozisyon çay eksperi olarak belirtildi. Başvuru şartları nelerdir? Ne zaman başvuru yapılmalıdır? İşte detaylar…

ÇAYKUR’un İş İlanı

“Teşekkülümüz hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun İllerinde işçi ihtiyacı bulunan yaş çay fabrikalarımız için Çay Eksperliği veya Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi bölümü mezunu 200 geçici çay eksperi alımı için ilana çıkılmıştı. Başvurular sonucunda 79 kişilik kontenjan açıkta kalmış olup İŞKUR üzerinden ek talep oluşturulmuştur.

 İş başvurusunda bulunacak geçici çay eksperi adaylarının; MYO Çay Eksperliği veya Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi bölümü mezunu olmaları gerekmekte olup KPSS şartı aranmayacaktır.

 İşe girmek isteyen işçi adayları 24.05.2021 – 28.05.2021 tarihleri arası 5 işgününde İş Kurumu İl ve İlçe Müdürlükleri aracılığıyla veya Çalışma ve İş Kurumunun www.iskur.gov.tr resmi internet sitesinden müracaat edebileceklerdir.

 Teşekkülümüze bağlı Cumhuriyet Çay Fabrikası için ilana çıkılacak olup akabinde başvuruları kabul edilen çay eksperi adayları için Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlemler tesis edilerek Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun İllerindeki ihtiyaçlı fabrikalarımıza işe girmeye hak kazananların dağıtımı yapılacaktır. Teşekkülümüzün Kamu Kuruluşu olması nedeniyle işe alacağı işçileri İş Kurumu İl Müdürlüklerinden almasında yasal zorunluluk bulunduğundan gerek Genel Müdürlüğümüze ve gerekse Fabrikalarımıza verilen iş başvuru dilekçeleri geçerli değildir.’’

Kimler Başvuruda Bulunabilir?

T.C. vatandaşı olan, kamu haklarından mahrum olmayan, görevini yerine getirmesinde herhangi bir sağlık sorunu olmayan, 18 yaşını tamamlamış olan, askerlik yapmış veya askerlik ile ilgisi olmayan ve MYO Çay Eksperliği veya Çay Tarımı ve İşletme Teknolojisi bölümü mezunu olanlar KPSS şartı aranmadan başvuruda bulunabilecek.

Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Bugün itibariyle başlayan başvurular 24.05.2021 – 28.05.2021 tarihleri arasında İŞKUR İl ve İlçe Müdürlükleri aracılığıyla ya da İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilecek.


Kaynak: Son dakika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu