Gündem

Çin’in Bölgesindeki Tüm Bitcoin Madencileri Şalterleri İndirdi !

Geride bıraktığımız günler içerisinde Kevin Zhang tarafında dile getirilen iddialar git gide güçleniyor. Çin yasakları,  bölgenin Bitcoin hash-rate’ini temmuz ayına kadar yüzde 90 civarına düşürmeye çalışıyor. Son olarak Yunnan eyaletinde hizmet veren büyük Bitcoin madencilik çiftliklerinin tümü şalterlerini indirdi. Komşu ülkelere ve deniz aşırı bölgelere büyük madenci göçü hızlanarak devam ediyor.

Bitcoin Çiftlikleri 1 Temmuz’da Tamamen Kapanacak

Foundry’nin Başkan Yardımcılık görevini yapan Kevin Zhang Çin’in 24 saat içinde bütün Bitcoin madencilik alanlarını kapatacağını söylüyor. Zhang tarafında işaret edilen 1 Temmuz Tarihi Çin Komünist Partisinin 100. Yıl dönümüne denk gelmekte.

Akşam saatlerinde Zhang tarafından yapılan açıklamalara göre, ülkenin güneybatı bölgesinde bulunan Yunnan’da tüm Bitcoin madencilik çiftlikleri kapatıldı. Bu bölge Sichhuan’ın arından en önemli kripto para madencilik merkezleri arasında yer alıyordu. Fazla sayıda hacim açısından büyük Bitcoin madencilik çiftçiliğine ev sahipliği yapan bölge Zhang’a göre tamamen şalter indirdi.

Haziran ayı içerisinde Yunnan Enerji Bürosu Bitcoin madencilik çiftliklerini araştırmaya başlamıştı. Fakat bu kadar seri bir şekilde çiftliklerin kapatılacağını kimse öngeremiyordu.

Küresel olarak Bitcoin hash-rate oranı 90 EH/s seviyelerinde seyrediyor.

Çin’deki Bitcoin Üretimi Yüzde 90 oranında düşüş görülecek 

Zhang’a dayandırılan yakın tarihli başka bir haberde bayram olarak ilan edilmesi beklenen 1 Temmuz Tarihinde tüm üretimin yüzde 90 oranında düşürüleceği dile getirilmişti. Küresel Bitcoin hash-rate oranının 40 EH/s seviyelerine kadar düşüş görülmesine yol açabilir.

Ayrıca bu dengesizlik Bitcoin zorluk seviyesinin de eksi yönde yenilenmesine neden oluyor. Yaklaşık olarak 62 saat sonra güncellenmesi öngörülen Bitcoin, zorlu seviye olarak görülen yüzde -25 seviyesine güncellenecek. Yani Bitcoin üretimi 4/1 oranında kolaylaşmasını sağlayacak. Tabi ki de bunun fiyata yansıması son derece olumsuz olacak ve düşüş görülecektir.

 


Kaynak: WMAL Haberler

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu