Gündem

Doğalgaz, Petrol müjdesi beklerken ÖTV zammı geldi! Zam haberi Twitter’dan duyuruldu


Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre benzinden alınan ÖTV yüzde 54 zamlanarak litre başına 1.33 TL’ye yükselirken motorin ve LPG’deki ÖTV zammı sırasıyla yüzde 78 ve yüzde 188 oldu.

Akaryakıtta tavan fiyat uygulaması sona erdi. ÖTV oranları artırıldı. Benzinden alınan ÖTV fiyatı  gelen zam % 54 ile 1,33 TL’ye çıktı. Motorinin ÖTV’sine % 79 ve LPG’nin ÖTV’sine % 188 zam geldi. Resmi Gazete’de yayımlandı. 

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre benzinden alınan ÖTV yüzde 54 zamlanarak litre başına 1.33 TL’ye yükselirken motorin ve LPG’deki ÖTV zammı sırasıyla yüzde 78 ve yüzde 188 oldu.

Bu duyuruyla beraber akıllara geçtiğimiz günlerde Başkan Erdoğan’ın “Şimdi de inşallah güzel müjdeler de alıyoruz, bu müjdelerle beraber de yakında inşallah petrol, doğal gaz, bunların haberini alırsanız şaşmayın” açıklaması geldi. Bu açıklamanın ardından gelen zam haberi kafaları karıştırdı.

Twitter Üzerinden Duyuruldu!

EPGİS Twitter üzerinden duyurdu. Atılan tweette benzinde 55, motorinde 67 ve LPG’de 35 kuruş/litre pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde zam yapıldığı duyuruldu. İlgili Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak akaryakıttan alınan özel tüketim vergisi oranı artırıldı.
Tavan fiyat uygulamasının geçerli olduğu süreçte benzinde litrede 1,66 TL, motorinde litrede 1,33 TL ÖTV alacağı oluşmuştu. 17 Mayıs itibariyle sona eren tavan fiyat uygulamasının ardından ÖTV fiyatlarına düzenleme getirildi.

Ne Kadar Oldu?

Benzinin litre fiyatı İstanbul’da yaklaşık 7,74 TL, Ankara’da yaklaşık 7,81 TL’ye çıktı
Motorinin litre fiyatı ise İstanbul’da yaklaşık 7,24 TL, Ankara’da yaklaşık 7,31 TL’ye çıktı. Şehirlere ve bayilere göre fiyatlar farklılık gösterebiliyor.


Kaynak: Son dakika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu