Gündem

“Dogecoin (DOGE) bu tarihlerde büyük bir düşüş yaşayacak!”

Meme-coin olarak piyasaya sürülen, Nisan ayı içerisinde 0.73 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) kadar çıkmıştı. Fakat o tarihten bu yana yavaşça düşüş sergileyen Dogecoin, Bitcoin’in de 30.000 dolar seviyelerine kadar gerilediği 22 Haziran tarihinde 0.17 dolar seviyelerine kadar gerileme gösterdi. Haberimiz yazıldığı sırada 0.26 dolardan işlem görmeye devam eden DOGE, rekor seviyesinin (ATH) %65 altında seyrediyor. Ünlü bir analist, Doge’nin bu en düşük ve en yüksek seviyelere ulaştığı tarihleri işaret ederek bir sonraki en düşük seviyeyi tahmin etti. 

“Dogecoin’in yükseliş ve düşüş tarihlerini inceledim”

Ünlü analist Valdrin Tahiri, 2015-2018 yılları arasında piyasadaki yükseliş döngüsü, Dogecoin’in fiyat hareketleri ve mevcut durum arasında karşılaştırma ve değerlendirmede bulundu. 2020 yılında yükseliş döngüsünün şiddetinin çok daha votalit bir şekilde olduğunu vurguladı. 

Piyasaya ilk çıkış tarihinden bu güne kadar Dogecoin, ilk yükselişini 2015 Mayıs ayında yaşamıştı. Bu tarihteki yükselişi 973 gün boyunca sürdü ve Ocak 2018 tarihinde ise o döngünün en yüksek seviyesi olan (ATH) 0.0187 dolara kadar çıktı. Analist, önceki en düşük seviyeye göre bu çıkışın 21.821’lik bir artışa işaret ettiğini dile getiriyor. DOGE, bu dönem içerisinde en düşük seviyesi olan (0.00134 USD) Mart 2021 tarihinde gördü ve yüzde 93 oranına yakın bir rakam düşüş sergiledi. Bu sayede, ünlü analiste göre, ilk döngü tamamlanmış halde. Bu tarihlerde yatırımcılar, koronavirüsün yarattığı panik ortamıyla yoğun bir satış halindeydi.

“Doge, 2022 Mayıs ayında En Düşük Seviyede Olacak”

Analist, şu anda olan döngünün bir öncekinden daha hızlı yaşandığını dile getirdi. Dogecoin’in fiyatı, 420 gün içerisinde yüzde 55.000’lik bir oran ile inanılmaz artış gösterdi. Bu yükseliş hızı, 2016 yılında görülen yükselişten dört kat fazlaydı ve daha hızlı bir şekilde yükselmişti. Bu yükseliş ile beraber tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. İlk döngüye benzer bir düzeltme hareketi durumunda fiyatın 0.054 dolar seviyelerine kadar düşebileceğini söylüyor. Yine bir önceki döngüdeki süreler göz önüne alınır ise bu düşük seviyenin 2022 Mayıs ayında görülebileceği, yatırımcıların dikkatli hareket etmesi gerektiğini söylüyor.

Bu yazıdaki hiçbir kelime yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. 


Kaynak: WMAL Haberler

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu