Gündem

Elon Musk’tan Dogecoin (DOGE)’e destek mi geliyor ?

Elon Musk, Dogecoin geliştiricilerinden olan ismin paylaştığı “Dogecoin’in işlem ücretlerini çok büyük bir yüzdede azaltacak” güncelleme ile ilgili tweetine “bunu desteklemek çok önemli” tarzında mention atarak destek verdi. Musk, daha önceki zamanlarda Dogecoin’i “dünyanın resmi para birimi” olarak adlandırdı ve bu hale getirebilmesi için işlem ücretlerinin düşmesi için çalışmalar gerektiğini söylemişti.

Dogecoin (DOGE) güncellemesi hakkında detaylar

Ethereum (ETH)’un kurucu isimlerinden olan ve daha sonra projeden ayrılıp rakip firma Cardano Blockchain’i kuran Charles Hoskinson, Musk’in Dogecoin’e olan desteği ile beraber başarılı yazılımcıların Dogecoin üzerine çalışma gerçekleştirerek bu altcoine kullanım amacı ve kullanabilirlik yaratacağını dile getirmişti.

Kendini Tesla şirketinin “teknokralı” olarak isimlendiren Musk, bir süre önce Twitter’da yapılan bir ankette “Dogecoin CEO’su” olarak adlandırılıp ardından oy veren kişiler tarafından 1. olarak seçilmişti. Ayrıca Elon Musk, Bitcoin (BTC)’e karşı olan insanların sergilediği tutum ile benzer tutum sergilemesiyle birlikte Bitcoin yatırımcılarından büyük bir tepki almıştı. Bir çok Bitcoin yatırımcısı Musk’ın espri şeklindeki söylemlerinin Bitcoin’e geri dönülemez zararlar verdiğini söylüyor.

Daha önceki yaptığı açıklamalarda Dogecoin (DOGE) ile alakalı sosyal medya paylaşımlarının ciddi olarak görülmesinin bir gereklilik olduğunu dile getiren Tesla CEO’su Musk, buna karşın Dogecoin’i “Ay’a gönderme” planı hazırlıyor ve Twitter hesabı üzerinden de sistematik bir şekilde Dogecoin ile alakalı övgü dolu tweetler atıyor.

Bu yazı yazıldığı sıralarda DOGE 0.25 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. DOGE kendisine ait ATH (tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru)’ını Mayıs ayında tekrar kırmıştı ve bu tarihten beri genel kripto para piyasasındaki büyük düşüşlerle birlikte 0.16 dolara kadar gerilemişti.

 


Kaynak: WMAL Haberler

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu