Gündem

Emeklilere özel kredi imkanı! Kimlik Numarasıyla Başvuran Herkes 15 TL alıyor…

Emekli vatandaşlar için bankalar tarafından özel kredi kampanyaları hazırlandı. Düşük faiz oranları, 6 ay geri ödemesiz kredi için kimlik numaranızla başvuru yapmanız yeterli olacak. 15 bin lira tutarındaki kredi anında hesabınıza geçecek! Emeklilere verilen krediler…

Emekli vatandaşlar için bankalar tarafından özel kredi kampanyaları hazırlandı. Düşük faiz oranları, 6 ay geri ödemesiz kredi için kimlik numaranızla başvuru yapmanız yeterli olacak. 15 bin lira tutarındaki kredi anında hesabınıza geçecek! Emeklilere verilen krediler

Kademeli normalleşme döneminin 3. etabı başladı. 2020 yılı Mart ayından itibaren pandemi ile mücadele süreci içerisinde bulunan ülkemiz yaralarını sarıyor. Özellikle ekonomik alanda üst üste gelişmeler yaşanıyor. Pandemi ile mücadele döneminde en büyük sıkıntıyı çeken kesim arasında emekliler bulunuyordu. Emekli maaşı ile hayatını idame ettirmek zorunda kalan vatandaşlarımız yükselen enflasyon oranları nedeniyle borç yükü altına girdi. Ramazan Bayramı’nda emeklilere verilen 1.100 TL tutarındaki ikramiye bile yeterli olmadı. Kurban Bayramı’nda verilecek olan ikramiyenin 1.500 lira bandında olması bekleniyor. 

Emekliler için kredi kampanyaları…

Yılda iki kez emekli maaşlarına zam yapılıyor. Temmuz ayı emekli maaşı zamlarının açıklanmasına kısa bir süre kaldı. En düşük emekli maaşı 1.500 liraya ulaşmıştı. Zam ile birlikte bu rakamın en az 1.750 liraya yükselmesi bekleniyor. Kamu ve özel bankalar tarafından vatandaşları desteklemek amacıyla krediler veriliyor. Pandemi döneminin ağır yaralarını sarmak amacıyla düşük faiz oranları uygulanan krediler için başvurular başladı. Emekli vatandaşların sabit maaşı bulunduğu için kredi alma imkanları daha yüksek oluyor. Kredi kampanya paketlerinde değişiklikler olsa bile düşük faiz oranları ve 3 ila 6 ay süreli geri ödemesiz nakit para sağlanıyor.

Emekli vatandaşların sadece kimlik numaraları ile başvuru yapma hakkı bulunuyor. Emekli maaşının bankaya taşınması halinde kişiye özel krediler oluşturuluyor. Kamu bankalarından alınan kredi için ise kefil şartı aranmıyor. Özel bankalar üzerinden kredi almak isteyenlerin yanında kefil götürmesi gerekebiliyor. Emekli maaşı promosyon ödemeleri de emekli vatandaşlara sunulan fırsatlar arasında gösteriliyor. Birden fazla kişinin banka müşterisi yapılması halinde alınan promosyon ücreti yükseliyor. Emekliler, kişiye özel taksit seçenekleri ile en az 15 bin TL tutarında kredi çekme hakkına sahip bulunuyor.


Kaynak: Son dakika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu