Gündem

Ethereum (ETH) Londra Güncellemesi Tamamlandı !

Ethereum’un en çok beklenen güncellemeleri arasında olan Londra güncellemesi, Ropsten test ağında gerçekleşti.

Ethereum‘un en çok beklenen güncellemelerinden olan Londra güncellemesi, Ropsten test ağında etkinleştirildi. Güncelleme, Ethereum çekirdek geliştiriciliği görevindeki Tim Beiko tarafından TSİ 05.23 saatlerinde 1049901 sayılı blokta Ropsten test ağında gerkleştirilmiş oldu. Böylece Londra güncellemesi Ethereum’un test ağında ilk kez gerçekleştirildi.

Ethereum'da son durum ne? 1 Ethereum kaç dolar? Ethereum yükseldi mi? İşte detaylar... | Kripto para - Fotomaç

Beiko, etkinleştirmenin beklenenden daha da uzun sürdüğünü dile getirdi. Bu mühim güncelleme 30 Haziran tarihinde Rinkeby’de ki Goerli test ağında uygulanacak olan ve etkinleştirmenin 7 Temmuz’a kadar gerçekleştirilmesi öngörülüyor.

Geliştirici, Ropsten test ağının, ekipmanlarını zamanında güncelleyen Ethereum madencilerinin eksik olması sebebi ile blokları düşüş hızda doğruladığını söyledi.

EIP neden önemli ?

Londra güncellemesi beş Ethereum (ETH) iyileştirme önerisi (EIP) içerirken, EIP 1559 aralarında en önemlilerindendir. Bu geliştirme, dinamik ücret yapısını ve periyodik ücret yakımını beraber sağlıyor.

Ethereum Londra Güncellemesinin Tarihi Netlik Kazandı! - Kripto Arena

Böylelikle EIP 1559 etkinleştirildiği vakit, Ethereum’da tarihinde ilk defa deflasyonist bir varlık haline bürünmüş olacak. Bazı ünlü analistler bunu Ethereum’un fiyatı için yükseliş sebebi oluşturabileceği hakkında analizler yayınlıyor.

Bununlar beraber, kullanıcılar için Ethereum gas ücretleri düşeceğinden dolayı, bazı Ethereum madencileri bu güncelleme karşı durmaya çalışıyor. 


Kaynak: Son dakika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu