Gündem

Ethereum (ETH) ve Ethereum Classic (ETC) Neden Düşüyor ?

Bitcoin fiyatının 36.000 dolar seviyesini test edip ve alıcı bulamaması sonucunda tüm kripto para piyasasında geri çekilmeler görülüyor. Ethereum (ETH) ve Ethereum Classic (ETC) bu geri çekilmeden aynı oranda etkilenmekten kaçamadı ve fiyatları destek bölgelerine kadar gerileyiş gösterdi. Bu düşüş ne zaman sona erecek, dikkat edilmesi gereken seviyeler nereler?

Ethereum (ETH) düşüşünün sebebi nedir?

Nisan aylarından bugüne kadar fiyatın 2.000 dolar desteğini korumak için alıcı arıyor. Geride bıraktığımız günler 22-26 Haziran arasında ETH fiyatı 1.700 dolar seviyelerine kadar düşüş sergilemiş olsa da piyasanın boğaları kısa süre içerisinde 2.000 desteğini ele geçirip fiyatı yükseltmeye çalıştı.

Teknik göstergeler Ethereum (ETH) için hala net bir dönüş sinyali göstermiyor. RSI aşırı satış bölgesinde syrediyor ve Stokastik osilatörde herhangi bir yükseliş öngöremiyor. En yakın direnç bölgesi 2.380 dolar net bir biçimde test edemedi. Fiyatın 2.060 dolar desteğine kadar düşüşe neden oldu. 

Ethereum Fiyat Analizi: ETH 1200 Dolar Üzerinde Kalıcı olursa Hedef 1400 Dolar | BlokchainTR

Tabi ki bu hareketlerde en büyük sebep Bitcoin’in fiyatının votalit olması, hafta sonuna yaklaşırken Bitcoin daha fazla düşüş sinyalini veriyor. Bitcoin fiyatının 33.000 dolara kadar düşmesi, Ethereum’un tekrardan 2.000 doların alt bandını görmesine neden olacak.

Destek bölgesini takip ederek bu bölgelerden kısa vadeli alım yapılabilir. Desteğin altında 4 saatlik mum kapatması veya yüzde 5 bandında bir düşüş görülmesiyle beraber stop emrinizi devreye sokmanın zamanı gelmiş olacaktır. Özellikle 1.800 dolar seviyelerinde cüzdanına Ethereum koymak isteyen çok sayıda yatırımcı bu seviyeyi bekliyor.

Ethereum Classic (ETC) düşüşünün sebebi nedir ?

Piyasada bulunan durgunluğa karşın birkaç gün öncesinde yüzde 30 kadar yükseliş gösteren Ethereum Classic (ETC) 60 dolar seviyelerini destek haline getiremediği için düşmekten başka çaresi kalmadı. Bir aylık trend çizgisinin üzerine çıkmayı başaran Ethereum Classic şu an 54 dolar seviyelerinden alıcı bulmaya devam ediyor.

Ethereum Classic (ETC)'den Yeni Ortaklık - Kripto Para Haberleri - Bittürk Haber Altcoin Haberleri

Bitcoin’in yaşadığı ani geri çekilişler sebebi ile 34 dolar desteğini test etmeye çalışan Ethereum Classic (ETC) başarılı bir performans gösterdi ve buradan tepki aldı. Güncel olarak Basit Hareketli Ortalamalarda alış sinyali yönünde sinyal veriyor.

 


Kaynak: WMAL Haberler

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu