Gündem

Ev Almayı Düşünenlerin Kredi Öncesi Yapması Gerekenler

Kuşkusuz herkes hayallerindeki eve sahip olmak ister. Artık sizin için bu hayali gerçeğe dönüştürmenin zamanı geldiyse rotanızı artık konut kredisi seçeneklerine çevirebilirsiniz. Ancak bunun öncesinde bazı unsurlara dikkat etmeniz gerektiğini de belirtelim. Ev almadan ve hatta bankalara konut kredisi başvurusu yapmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini hep birlikte gözden geçirelim.

  • Kredi Notunuzu Öğrenin!

Çok sayıda kişi kredi notunun kaç olduğunu bilmiyor. Hatta bankalara yaptığı kredili ürün başvurusunun neden reddedildiğini de bilmiyor. Bankalar kredi başvurularında öncelikle kişinin kredi notunu dikkate alır. Kredi notunun düşük olması durumunda gelir düzeyiniz yüksek olsa bile yaptığınız konut kredisi başvurusu reddedilebilir. Dolayısıyla dikkat etmeniz gereken unsurların başında da kredi notu geliyor. Eğer kredi notu nasıl öğrenilir sorusunun yanıtını bilmiyorsanız hemen Findeks internet sitesine tıklayın. Bu site üzerinden gerekli bilgilere hemen ulaşabilirsiniz.

  • Konut Kredisi Seçeneklerini Araştırın!

Bankaların tamamı konut kredilerinde ya da diğer kredili ürünlerde aynı seçenekleri sunmaz. Bankaların kredili ürünlerde uyguladığı faiz oranları, kredi kullanmak isteyenlere sunulan geri ödeme planları birbirinden çok farklı olabiliyor. Dolayısıyla bu konuda iş başa düşüyor da diyebiliriz. Öncelikle bankaların konut kredisi seçeneklerini ve sundukları geri ödeme planlarını gözden geçirmelisiniz. Bu sayede hangisinin sizin için daha uygun olduğunu rahatlıkla gözden geçirmiş olacaksınız.

  • Gelir – Gider Tablonuzu Çıkarın!

Konut kredilerinde geri ödeme planları genellikle uzun oluyor. Yani aylarda kullandığınız kredinin geri ödemesini yapmanız gerekecek. Bu durumda gelir gider dengenizi de yeniden gözden geçirmenizde fayda olacaktır. Olabildiğince zorlanmadan geri ödemenizi yapabileceğiniz bir seçeceği tercih edin. Bu sayede aylarca sürüyor olsa bile kredinizin geri ödemesini de herhangi bir sıkıntı yaşamadan tamamlayabilirsiniz.

  • Findeks İnternet Sitesini Ziyaret Edin!

Konut kredisi kullanmadan önce mutlaka Findeks internet sitesine de uğrayın. Öncelikle bu internet sitesinde konuyla ilgili son derece önemli bilgilere ulaşabileceğinizi belirtelim. Bununla birlikte konut kredisi başvurularında önemli bir değerlendirme kriteri olan kredi puanı konusunda da önemli bilgilere ulaşma şansınız olacak. Nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini çok daha iyi bir şekilde belirlemek için bu siteye uğramanız önem taşıyor.


Kaynak: WMAL Haberler

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu