Gündem

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Nedir, Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Göğüs dikleştirme ameliyatı, göğüs bölgesindeki deformasyonlara bağlı sarkma ve şekil bozukluklarını düzeltmek için uygulanan cerrahi bir işlemdir. Sarkan meme dokusunu yeniden şekillendirmek ve dikleştirmek, memelerin şeklini ve simetrisini düzeltmek amacıyla yapılır.

Göğüs dikleştirme ameliyatı, sizi sarkık göğüslere sahip sönük bir göğüsten kalkık, gençleşmiş bir göğüs çizgisine yükselterek görünümünüzü önemli ölçüde değiştirebilir. Prosedür, zamanın göğüs dokusu ve hacmi üzerindeki etkilerini tersine çevirmeye veya azaltmaya yardımcı olabilir – size daha sıkı, daha diri göğüsler sağlar.

Ancak meme dikleştirme ameliyatının sarkık göğüslere hacim kazandıramayacağını unutmamak gerekir. Göğüslerinin görünümüyle ilgilenen kadınlar için özel olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle kozmetik bir işlemdir ve sigorta kapsamında değildir.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Ne Olacak?

Dik göğüsler doğal görünecek ve size daha orantılı bir şekil verecektir. İşlem sonrası yenilenmiş, gençleşmiş ve daha genç görüneceksiniz. Prosedür ayrıca çok güvenilir ve güvenlidir. Bu özel prosedürde yüksek eğitimli ve deneyimli bir plastik cerrah seçmek çok önemlidir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı, meme küçültme ameliyatına göre daha az invazivdir ve bu da onu, kitlesel doku çıkarma ve küçültme fikrinden çekinen kadınlar için ideal kılar. Ek olarak, özellikle daha mütevazı veya daha dramatik bir asansör arıyorsanız, ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize uyacak şekilde özelleştirilebilir. Meme dikleştirme prosedürü tipik olarak 2 ila 5 saat sürer. Genel anestezi altında yapılır, bu nedenle ameliyat sırasında hiçbir şey hissetmezsiniz.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası Neler Yapılmalı?

Meme dikleştirme ameliyatından sonra eve gitmeden önce hastanede birkaç gün geçirmeniz gerekebilir. Doktorunuz bundan sonra kalan izleri ve dokuları temizleyecektir ve iyileşme süreniz, yaptığınız işlemin türüne bağlıdır. Tamamen iyileştikten sonra, göğüsleriniz birkaç ay veya daha kısa sürede doğal şeklini geri kazanacaktır. Göğüs dikleştirme ameliyatı, kurul onaylı bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilir. Kurul onaylı plastik cerrah, sekiz yıl boyunca plastik cerrahi sanat ve biliminde özel eğitim almış bir doktordur. Doğal anatominizin korunması ve sonucun mümkün olduğunca doğal görünmesi için mevcut göğüs kıvrımlarınızda (üst veya altlarının aksine) kesiler yapacaktır.

gogus-diklestirme.jpg

Dik göğüsler doğal görünecek ve size daha orantılı bir şekil verecektir. İşlem sonrası yenilenmiş, gençleşmiş ve daha genç görüneceksiniz. Prosedür ayrıca çok güvenilir ve güvenlidir. Bu özel prosedürde yüksek eğitimli ve deneyimli bir plastik cerrah seçmek çok önemlidir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı, meme küçültme ameliyatına göre daha az invazivdir ve bu da onu kitlesel doku çıkarma ve küçültme fikrinden çekinen kadınlar için ideal kılar.


Kaynak: Son dakika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu