Gündem

İller Bankası Sözleşmeli Personel Alacak! 18 İlde 365 Sözleşmeli Personel Alımı İçin İlan Verdi!


İller Bankası, Basın İlan Kurumu Portalı olan ilan.gov.tr üzerinden yayımladığı ilanda 365 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Kimler başvuru yapabilir? Başvuru şartları nelerdir? Tüm detaylar haberimizin devamında…

İller Bankası, Basın İlan Kurumu Portalı olan ilan.gov.tr üzerinden yayımladığı ilanda 365 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Kimler başvuru yapabilir? Başvuru şartları nelerdir? Tüm detaylar haberimizin devamında…

ilan.gov.tr internet sitesindeki verilen ilana göre İller Bankası giriş sınavı ile Genel Müdürlük ve Yurt İçi Hizmet Birimlerinde sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere Mühendis, Mimar, İç Mimar, Şehir Plancısı, Peyzaj Mimarı, Avukat, Tekniker, Yönetim Personeli(İstatistikçi) ve Yönetim Personeli alımı yapacak.

18 İlde 365 Sözleşmeli Personel!

İller Bankası tarafından yayımlanan ilana göre 18 ilde 365 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Sözleşmeli personel alım ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan ilana göre Genel Müdürlük ve Yurt İçi Hizmet Birimlerinde sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere Mühendis, Mimar, İç Mimar, Şehir Plancısı, Peyzaj Mimarı, Avukat, Tekniker, Yönetim Personeli(İstatistikçi) ve Yönetim Personeli  istihdam edilmek üzere 18 ayrı ilde 365 sözleşmeli personel alınacak.

‘’Sınava girmek isteyen adaylar İş Talep Formu’nu 24/05/2021 – 11/06/2021 tarihleri arasında Bankanın web sayfasından (www.ilbank.gov.tr) doldurup JPEG formatındaki 4,5×6 ebatında vesikalık fotoğraflarını da ekleyerek elektronik ortamda göndereceklerdir.’’ şeklinde duyuruldu.

Giriş Sınavı Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • ( Mühendis, mimar, iç mimar, şehir plancısı, avukat, yönetim personeli(istatistikçi), yönetim personeli(diğer), tekniker pozisyonları için şartlar farklıdır.)
  • Kamu haklarından yasaklı bulunmamak,
  • Sınav tarihi itibariyle askerlikle ilgisi bulunmamak,
  • Diğer   resmi   veya   özel   kurum   ve   kuruluşlara   mecburi   hizmet   yükümlülüğü bulunmamak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir akıl hastalığı bulunmamak,
  • İlgili mevzuat hükümlerine göre mali sektörde ve bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,
  • Bankaya alınacak personelin öğrenim dalları itibariyle dağılımı belirtildiği gibidir. şeklinde duyurulmuştur.

Detaylı bilgiye ilan.gov.tr web sitesi üzerinden ulaşılabilir.


Kaynak: Son dakika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu