Gündem

Kripto Para Şirketi BlockFi Yanlışlıkla Bitcoin Dağıttı! Milyonlarca Dolar Bitcoin Yanlışlıkla Kullanıcıların Hesaplarına Geçti!


ABD merkezli kripto para şirketi BlockFi, düzenlediği ödül promosyonu kapsamıyla yanlışlıkla kullanıcıların hesaplarına milyonlarca dolar değerinde Bitcoin gönderdi.

ABD merkezli kripto para şirketi BlockFi, düzenlediği ödül promosyonu kapsamıyla yanlışlıkla kullanıcıların hesaplarına milyonlarca dolar değerinde Bitcoin gönderdi.

Kripto para şirketi BlockFi, faiz ve aylık promosyonlar veriyordu.

Yanlışlıkla Bitcoin Yollandı!

Gerekli şartları sağlayan kullanıcılara ödül yollayacaklardı. Ödül ABD stablecoin cinsinden verilecekti. Ancak bazı karışıklar oldu ve yanlışlıkla kullanıcılara Bitcoin gönderilmeye başlandı.

Hesaplarına yanlışlıkla Bitcoin geçen kullanıcılar bu konuyla ilgili tweet yayınlamaya başladılar. Hesaplarına milyonlarca lira geçen kullanıcıların bununla ilgili paylaşım yapmalarıyla yanlışlık fark edildi.

Paraları Geri Verene 500 Dolar

Kullanıcılardan bazıları hesaplarına geçen Bitcoin’leri cüzdanlarına aktardı bile. Kripto paraları cüzdanlarına aktaran kullanıcılar BlockFi tarafından bir e-posta aldıklarını ve aldıkları e-postada bu işlemin suç olduğu ve kendilerine dava açılabileceğinin yer aldığını söyledi. Paraları geri ödeyenlere de 500 dolar verileceği duyuruldu.

BlockFi CEO’su Zac Prince, kullanıcıların hesaplarına yanlışlıkla yatırılan Bitcoin miktarının, ‘şirketin sahip olduğu toplam Bitcoin miktarının küçük bir kısmına’ denk geldiğini belirtti. En fazla 100 kişiye bu yanlışlığın yansıdığı, diğer kullanıcı hesaplarında herhangi bir yanlışlık olmadığı belirtildi.

Bazı kullanıcılar ise farklı cins para çekme isteklerinin bile bu talebin kabul edilmediğini, BlockFi altyapısıyla ilgili ciddi sorunlar yaşandığını açıkladı.


Kaynak: Son dakika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu