Gündem

kripto para

Kripto paraların merkeziyetsiz olması sebebi ile yaşanılan sıkıntıların bir nebze de olsa önüne geçebilmek için planlanan düzenlemelere hız verildi. Kripto Para ile ilgili yeni düzenlemeler geliyor, bu düzenlemelerin içeriğini ilgili yazımızda sizler için paylaştık.

Ak Parti Ekonomik İşler Başkanlığı’nda yürütülen toplantıda kripto para konusunu uzman bürokratlar eşliğinde masaya yatırıldı. Milletvekillerinin de olduğu toplantıda kripto paralar ile ilgili yapılacak düzenlemeler hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

Toplantıda konuşulan konuların bazıları; aracı kurumların yani borsalara sermaye şartının konulması, şüphe barındıran büyük meblağlar konusunda MASAK’ın devreye girebilmesi tarzında öneriler sunuldu. 

Çarpıcı grafik: Bazı Amerikalılar, hükümetin nakit yardımı ile Bitcoin alıyor

Engelci ve yasakçı bir tutum sergilemeden yatırımcıları da düşünerek mağdur edilmemesi için, aracı kurum sahiplerinde bazı kriterlerin bulunması, güvenlik hükümlülüklerini yerine getirdiğine dair bazı soruşturmalar, suistimal edilen konular için herhangi bir teminat sunulması tarzında önerilere sıcak yaklaşıldığı ve toplantıya katılanların olumlu baktığı bilgisi paylaşıldı. 

Kripto para borsalarının SPK gözetimi altında faaliyetine devam etmesi, hem kripto para şirketleri açısından hem de bu kurumlarda çalışan kişilerde bazı özel şartların aranması hususları gündemde yer aldı. 

 

 


Kaynak: Son dakika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu