Keşfet

Mutluluk Cubuğu Kimlere Takılmaz

Bu yazımızda size penil protezler hakkında detaylı bilgi verilecektir. Penil protez yani bir diğer adıyla mutluluk çubuğu doğal veya tıbbi tedavilerin yeterli gelmediği sertleşme sorununu tedavi etmek için yapılan bir operasyondur. Üroloji doktorlarına sıkça sorulan bir konudur. Penisteki sertleşmeyi sağlayan kanallara yerleştirilir.

Penil Protez Nedir?

Bu protez yani çubuk doğal veya tıbbi tedavilere yanıt alamayan, sertleşme sorunu yaşayan bireylerde son olarak başvurulan bir operasyondur. Kalıcı bir çözüm sunmaktadır. Penisteki kanalların içerisine yerleştirilen bu çubuklar, sertleşmeni gerçekleşmesini sağlarlar. Memnuniyet oranı oldukça yüksek bir tedavi yöntemidir. Operasyon kısa sürede gerçekleştirilir. Çeşitleri bulunan bu protezler bükülebilir veya da şişirilebilir. Bu iki şekilde sertleşmeyi saplamaktadır.

Penil Protez Çeşitleri Nelerdir?

Bu protezler sertleşme sorunu yaşayan erkekler için doğal veya tıbbi tedavilerle verim alamadığı noktada kalıcı bir çözüm sunmaktadır. Peki, penil protez çeşitleri nelerdir? Üç çeşit protez vardır. Bunların her biri farklı çaplarda ve farklı boylardadır. Bunlar sırasıyla tek parçalı protez, iki parçalı protez ve üç parçalı protezdir. Üç parçalı olan protezler de kendi içerisinde ikiye ayrılır; yalnızca enine genişleyerek şişirilen protezler ve enine boyuna birlikte genişleyerek şişirilen protezler. Tek parçalı protezler en basit protez tipidir. İki adet bükülür silikondan oluşmaktadır.

Mutluluk Çubuğu Nasıl Seçilmeli?

Cinsel ilişki esnasında yeterli sertleşme yaşanamadığında ilk olarak ilaçlı tedavilerle çözüm aranmaktadır. Daha sonra ameliyat gerektirmeyen tıbbi tedavilere başvurulur. Bunlar enjeksiyon ve vakum cihazları tedavileri olabilmektedir. Bu yapılan tüm tedavilerle sonuç alamayan hastalar en son penil protez yöntemine başvurarak kalıcı bir çözüme yani istedikleri cinsel verime kavuşabilmektedirler.

Protez seçilirken değerlendirilecek birçok husus vardır. Örneğin tek parçalı protez herhangi bir mekaniklik içermediği için uzun sürelerde kullanım sağlamaktadır. Bunun yanı sıra maliyet açısından da diğer protezlere göre daha uygun olmaktadır. Tek parçalı protezler ek olarak bükülebilir oldukları için çok rahat bir kullanım sağlarlar. Buna rağmen bazı insanlar sürekli bir sertlik yakalayabilmek adına üç parçalı protezleri de tercih edebilmektedir. Bu protezler şişirilebilirdir.

Bir pompa yardımıyla şişirilirler. Tam veya yarı olmak üzere bir sertlik sağlarlar. Bu yüzden doğal bir sertlik görünümü verir. Doğal bir sertlik verdiği için de memnuniyet yüzdesi çok yüksektir. Bu protez tedavisini görmek isteyen bireyler detaylı bilgi için mutlulukcubug.com adresine girebilir ve oradan detaylara ulaşabilirler. Bireyler hangi çubuk kendilerine uygun seçmek için bir hekim doğrultusunda yol izlemelilerdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu