Gündem

Ramazan Bayramı Boyunca 95 Bin Personel Görevde! Kolluk Kuvvetleri Görev Başında!


İÇİŞLERİ Bakanlığının yaptığı duyuruda Ramazan Bayramı boyunca şehirler arası seyahat kısıtlaması ve sokağa çıkma kısıtlamasında denetim amacıyla 7251 kontrol noktası oluşturulacağını ve 95 bin 948 kolluk kuvvetinin görevde olacağını açıkladı.

İÇİŞLERİ Bakanlığının yaptığı duyuruda Ramazan Bayramı boyunca şehirler arası seyahat kısıtlaması ve sokağa çıkma kısıtlamasında denetim amacıyla 7251 kontrol noktası oluşturulacağını ve 95 bin 948 kolluk kuvvetinin görevde olacağını açıkladı.

İçişleri Bakanlığının yayımladığı yazılı açıklamada  29 Nisan 2021 19.00 itibariyle başlayan ve 17 Mayıs 2021 05.00’te bitecek olan tam kapanma sürecinin salgının üzerindeki azalma etkisinin büyük olacağını belirtti.

İçişleri Bakanlığının Açıklaması!

“Salgının seyrinde yaşanan bu olumlu gidişatın sürdürülmesi açısından denetim faaliyetleri, tam kapanma döneminin kalan süresi içerisinde de tüm hızıyla sürdürülecektir. Ramazan Bayramı’nı da içerisine alan bu süre içerisinde; şehirler arası seyahat kısıtlamasına dair denetimler çerçevesinde; şehirler arası yollar üzerinde kolluk kuvvetlerince 1167 yol kontrol noktası oluşturulmuş olup, bu yol kontrol noktalarında 16 bin 669 kolluk personeli görev yapacaktır. Yol kontrol noktalarında görevli kolluk personelince özel araç veya toplu taşıma araçlarıyla şehirler arası seyahat edenlerin ‘seyahat izin belgeleri’ tek tek kontrol edilecek ve seyahat izin belgesi olmadan şehirler arası seyahat edenlerin tespiti halinde gerekli idari yaptırımlar uygulanacaktır.”

“Şehir içi cadde ve sokaklarda kolluk kuvvetlerince oluşturulan toplam 6 bin 84 kontrol noktasında 79 bin 279 kamu personeli görev yapacak olup gerçekleştirilecek denetimlerde geçerli bir muafiyetin var olup olmadığı, çalışma izni görev belgesi kontrolü ile dışarıda bulunulan durumun muafiyet nedeni, zamanı ve güzergahı ile uyumlu olup olmadığı kontrol edilecektir. Ramazan Bayramı’nı da içine alan süre boyunca şehirler arası seyahat kısıtlaması ve sokağa çıkma kısıtlamasına dair yürütülen denetimlerde toplam 7 bin 251 kontrol noktasında 95 bin 948 kolluk personeli görev alacaktır. Bu dönemde ayrıca kolluk kuvvetlerince yaya ve motorize devriye hizmetlerine ağırlık verilerek sokağa çıkma kısıtlamasına dair denetimlere aralıksız 7/24 esasına göre devam edilecektir. Bu çerçevede her gün ortalama 13 bin 938 yaya/motorize devriye ekibinde 78 bin 230 kolluk personeli sokağa çıkma kısıtlaması tedbirine dair denetim faaliyetlerinde görev alacaktır.”


Kaynak: Son dakika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu