Gündem

Resmi Gazete’de yayımlandı! GSS ve Bağ-Kur prim borcu olanlara müjdeli haber geldi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabından duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile yıl sonuna kadar Bağ-Kur ve Genel Sağlık Sigorta prim borcu olanlar, Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile sağlık hizmetlerine yıl sonuna kadar devam edebilecekler. Son dakika haberimizin detaylarını sondakika7.com‘dan takip edin.

Milyonlarca vatandaşlarımız pandemiden dolayı bir çoğu işsiz ve GSS, Bağ-Kur prim borçlarını ödeyemediği için sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanamıyordu. Gece yarısı alınan bu karar ile vatandaşlarımız ücretsiz olarak sağlık hizmetlerinden yararlanabilecekler. İşte son dakika haberimizin detayları

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile, Genel Sağlık Sigortası (GSS) ve Bağkur prim borcu olan vatandaşların yıl sonuna kadar sağlık hizmetlerinden yararlanacağını açıkladı.

Yıl sonuna kadar sağlık hizmetlerinden yararlanacaklar

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayımlanan Karar’a göre, Genel Sağlık Sigortası (GSS) ve Bağkur prim borcu olan vatandaşların yıl sonuna kadar sağlık hizmetlerinden yararlanabileceğini açıkladı.

Son tarih 31 Aralık 2021

Bakan Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile, Genel Sağlık Sigortası (GSS) ve Bağkur prim borcu olan vatandaşlarımız 31 Aralık 2021’e kadar Devlet Hastaneleri ve Devlet Üniversitesi hastanelerinde sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş’ın EYT’lilere GSS Prim borcu vaadi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, emeklilikte yaşa takılanların (EYT) yanında olacaklarına söz verdiklerini belirterek genel sağlık sigortası primlerini yeni kararname çıkana kadar ödemeye başlayacaklarını duyurdu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından seçimden önce emeklilikte yaşa takılanların (EYT) yanında olacaklarına dair söz verdiklerini hatırlattı. Yavaş, paylaşımında “Genel Sağlık Sigortası primlerini yapılandırmayan ve Ankara’da yaşayıp belediyemize başvuranların GSS primlerini, yeni kararname çıkana kadar ödemeye başlıyoruz” bilgisini vererek “Daima yanınızda olacağız” dedi.

Bu haber gündemi sallarken, Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile tüm Türkiye’deki vatandaşlarımıza yaradı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu