Gündem

Saçları Canlandıran Zeytinyağının Saç Köklerine Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağının saça faydaları temel olarak; Kepeği yok etmek, güçlü ve parlak kökler oluşturmak, şekillendirmeyi kolaylaştırmak, saçı daha düzenli, parlak, sağlıklı hale getirmek ve gerekli nemi sağlamak sayılabilir.

 Zeytinyağının güzelliği, saç için derin bir bakım maddesi, doğal şampuan ve bakım tedavisi olarak kullanılabilmesidir. Ayrıca saç köklerini açmak ve kepekleri gidermek için de kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı, nemlendirici özellikleri, doku geliştirmesi ve saçın gerilme mukavemetini iyileştirmesi ile bilinir. Aynı zamanda dolaşıklık açıcı, parlaklık arttırıcı ve kepek sorununa yardımcı olan saç derisi üzerinde antimikrobiyal etkiye sahip olarak çalışır. Zeytinyağındaki antioksidanlar, saça ve büyüme döngüsüne zarar veren serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olabilir. Zeytinyağı saç için nasıl kullanılır?

Zeytinyağını günlük saç bakımı için veya birkaç günde bir kullanabilirsiniz. Uygulamak için yağı saç derisine masaj yaparak uygulayın ve durulamadan önce 30 dakika bekletin. En sevdiğiniz şampuan ve saç kremi ile karıştırabilirsiniz. Bu terapi derin bir bakım tedavisi olarak çalışır ve kepekle savaşmaya yardımcı olur. Ayrıca havadaki kuruluğu ve statik yükü azaltarak kırık uçlarla savaşır, saçınızı yumuşak, pürüzsüz, parlak, gelişmiş elastikiyet ve parlaklık sağlar.

zeytinyagi-sac-uzatirmi.jpg

Zeytinyağı Neden Saça İyi Gelir?

Zeytinyağı, eski çağlardan beri cildi pürüzsüz ve yumuşak tutmak için doğal bir çare olarak bir güzellik ürünü olarak kullanılmaktadır. Cildi, saçı ve saç derisini nemlendirir. Kuru, kaşıntılı cildi yatıştırmak ve ölü deri hücrelerini çıkarmak için iyidir. Zeytinyağında bulunan antioksidanlar saçlar için çok faydalıdır ve kepek oluşumunun azalmasına neden olur. Saça zeytinyağı sürmenin faydaları şunlardır:

* Doğal bir saç kremi olarak kullanılabilir ve saçı yumuşak ve ipeksi bırakarak kırık uçları ortadan kaldırabilir. Zeytinyağı, anında yumuşatmak için kuru, kıvırcık asi saçlara da uygulanabilir.

* Zeytinyağı, mat görünen, yani parlaklığı eksik olan saçlara parlaklık kazandırmaya yardımcı olur. Saç büyümesini arttırmak ve saç yoğunluğunu arttırmak için saç kremi olarak da kullanılabilir.

* Zeytinyağı kepeği gidermek için bir dolaşık açıcıdır, kuru saçtaki statikliği gidermek, pürüzsüz ve parlak hale getirmek için kullanılabilir. Zeytinyağı ile işlem görmüş saçlar ayrıca kırılmaya veya elementlerden zarar görmeye daha az eğilimlidir.

* Zeytinyağı, kafa derisi enfeksiyonları veya kepekle mücadele için ideal kılan antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Doğal şampuanlar veya saç kremleri ile zeytinyağı kullanıldığında nemlendirici faydaları belirgindir.

* Zeytinyağı, saçın nemi tutmasına yardımcı olan mükemmel bir nemlendiricidir. Saç kremi ile birlikte kullanıldığında saçınızı parlak ve yönetilebilir bırakacaktır. Zeytinyağının özellikleri haftada birkaç kez uygulanmasıyla birlikte size güzel saçlar verebilir.

* Zeytinyağı saç derisini uyarır ve daha sağlıklı ve güçlü olmasını sağlar. Zeytinyağında bulunan besinler, yeni saç büyümesini desteklemeye yardımcı olur ve bu da kepeği hızla azaltmaya yardımcı olur. Zeytinyağının yüksek pH seviyesi, onu her türlü saç için iyi bir seçim yapar.

Zeytinyağının saça faydaları ise; Çoğu sağlıklı gıda mağazasında yaygın olarak bulunan doğal, uygun fiyatlı ve çok yönlü bir üründür. Saç yağı olarak birçok amaç için kullanılabilen çok amaçlı bir yağdır. Aynı zamanda zararlı maddeler içermeyen toksik olmayan bir üründür. Saçınızda kullanmak için ucuz ve etkili bir ürün arıyorsanız, çözüm zeytinyağıdır. Kepeği durdurmak, saç büyümesini teşvik etmek, kırık uçlarla savaşmak ve onlara parlak ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak için bu ilacı kullanın.


Kaynak: Son dakika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu