Gündem

Solucan yemeye hazır mısınız? Özellikle Fitness vücut geliştirme sporu ile ilgilenenler dikkat


Fitness vücut geliştirme sporu ile ilgilenenlere müjde! kurutulmuş sarı un kurtlarının içindeki besin değerleri sizi şoke edecek. Avrupa Birliği (AB) üyeleri, kurutulmuş sarı un kurtlarının “yeni bir gıda” olarak pazarlanmasına izin verdiler.

Associated Press’in haberine göre Salı günkü karar, AB’nin gıda güvenliği kurumunun Tenebrio molitor böceğinin larvalarının yenmek için güvenli olduğunu söyleyen bilimsel bir görüşün bu yılın başlarında yayınlanmasının ardından geldi .

Önümüzdeki haftalarda un kurtlarını gıda olarak yetkilendiren bir düzenlemenin kabul edilmesi bekleniyor, bu da yakında 27 AB ülkesindeki market ve restoranlarda bulunabileceği anlamına geliyor.

AP’nin bildirdiğine göre , BM Gıda ve Tarım Örgütü, böcekleri “yüksek miktarda yağ, protein, vitamin, lif ve mineral içeren sağlıklı ve son derece besleyici bir gıda kaynağı” olarak nitelendiriyor .

AP’nin bildirdiğine göre solucanlar, protein açısından zengin bir atıştırmalık veya diğer yiyeceklerdeki bir bileşen olarak tamamen veya toz halinde yenebilir .


Kaynak: Son dakika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu