Gündem

SSK ve Bağ-Kur’lu emeklilerin yeni maaşları zammı belli oldu? En Düşük Emekli Maaşı 2155 TL.! işte detaylar..

Her yılın ocak ve temmuz aylarında maaşlarına zam gelen emekliler 2021 Temmuz ayındaki gelecek olan zam oranını ve sonucundaki yeni maaşlarını merakla bekliyor. Açıklanan enflasyon rakamlarıyla beraber zam tutarı tahminleri geldi. SSK ve Bağ-Kur’lu emeklilerin yeni maaşlarının tahmini rakamları haberimizin devamında…

Verilecek olan zam miktarına yılın ilk 6 aylık enflasyon oranına göre karar verilecek. Şu ana kadar 4 aylık enflasyon miktarı açıklandı. Açıklanan 4 aylık enflasyon % 5,45.

Beklenti anketi sonuçlarına göre gelecek olan zam miktarı ise % 7,66.

Temmuz Zammıyla Beraber Emekli Maaşları Ne Kadar Olacak

Bu verilere göre tahminler doğrultusunda en düşük esnaf emeklisi maaşının 2155 TL olması bekleniyor.

Yılın ilk 6 aylık enflasyon oranları baz alınarak emeklilere verilecek olan zam miktarı belirlenecek. Ocak – Nisan ayı enflasyon oranı % 5,45 olarak açıklanmıştı. Merkez Bankası tarafından ekonomistlere yapılan beklenti anketinin sonuçlarına göre Mayıs ayı enflasyon oranı % 1,27, Haziran ayı enflasyon oranı ise % 0,82 tahmin edildi.

Bu verilerin ve gelen tahminlerin ışığında, eğer tahminler doğru gerçekleşirse SSK ve Bağ-Kur’lu emeklilerin maaşlarına gelecek olan zam miktarı % 7,66 olarak açıklanacak. Bu oranın maaşlara yansıması ise en düşük esnaf emeklisi maaşının 2155 TL olacağı şeklinde.

Kesin Tarih 5 Temmuz

Tahminlerin doğru olup olmayacağının belli olduğu zam oranının açıklanacağı tarih 5 Temmuz. 5 Temmuz tarihinde emeklilerin maaşlarına gelecek olan zam miktarı açıklanacak. Ve emekliler Temmuz ayı itibariyle maaşlarını zamlı şekilde almaya başlayacak.

 


Kaynak: WMAL Haberler

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu