Gündem

Tesla Bitcoin (BTC)’yi kabul edecek mi?

Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC), 2021 yılının ikinci çeyreği için Bitcoin (BTC) ağının yenilenebilir enerji kullanımında yüzde 56 oranına kadar ulaştığını gösteren ilk verileri basınla paylaştı. Verilerin yüzde 50’yi aşması ile beraber tüm gözler Tesla’nın CEO koltuğunda oturan Elon Muska çevrildi.

Elon Musk Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edecek mi ?

Bitcoin Madencilik Konseyi, geride bıraktığımız gün yılın ikinci çeyreği raporunu basınla paylaştı. Yayınlanan verilere göre Bitcoin (BTC) ağının yenilenebilir enerji kaynağı kullanımı oranını yüzde 56’ya kadar yükseltirken sürdürülebilir endüstrilerden biri haline gelmiş durumda. 13 Mayıs 2021 tarihinde Tesla, ekolojik bilinç için önemli bir adım atarak Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeyeceğini açıkladı. Fakat bilindiği üzere Elon Musk, Bitcoin madencileri yüzde 50 oranında temiz enerji kaynaklarını kullandığı takdirde Bitcoin’i tekrardan ödeme birimi olarak kabul edebileceğini açıklamıştı. Bu sayede tüm oklar Tesla CEO’su Elon Musk’a çevrildi. 

Bitcoin, artık yenilenebilir enerji kullanıyor

BMC’nin yılın ikinci çeyreği araştırmalarının sonuçları aktif Bitcoin ağında Kürsel enerji tüketim bilgilerinin yüzde 32’sine ulaşmış durumda. Araştırmada yer alan bilgilere göre, Bitcoin madencileri tarafından kullanılan enerjinin yüzde 56 oranında yenilenebilir enerji olduğu kayıtlara geçti. BMC’nin ilk üç aylık operasyonları Bitcoin madenciliği hakkında olan varsayımları tamamen kırarak göz kamaştırmayı başardı. 

MicroStrategy’de CEO koltuğunda oturan ve BMC’nin önemli üyelerinden olan Michael Saylor, Brifindgde şunları aktardı: “Bticoin madencilik endüstrisi hakkında, özellikle Bitcoin enerji kullanımı doğası ve ölçeği hakkında yanlış varsayımları açığa kavuşturmak ile beraber halk ve politikacılara kritik bilgileri ulaştırmak için gönüllü olarak bir araya geldiğini görmekten memnuniyet duymaktayım” dedi. 


Kaynak: WMAL Haberler

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu