Gündem

TOKİ’den Açıklama! Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak! Aylık 557 TL’den Başlayan Taksitler!


Vatandaşlara yıllardır ev sahibi olma imkanı sunan TOKİ’den açıklama geldi. Düşük taksitlerle, uzun vadede ödeyerek ev sahibi olmak isteyenler TOKİ şartlarını araştırıyor. İşte tüm detaylar…

Vatandaşlara yıllardır ev sahibi olma imkanı sunan TOKİ’den açıklama geldi. Düşük taksitlerle, uzun vadede ödeyerek ev sahibi olmak isteyenler TOKİ şartlarını araştırıyor. İşte tüm detaylar…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), konut satışları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar TOKİ’ye başvuruda bulunabilir, kolay bir yolla ev sahibi olabilir.

Türkiye’nin 10 ayrı ilinde 1117 konutun satışı için başvurular başladı. Konut satışında iki seçenek mevcut. Kura yoluyla ve açık satış yoluyla. Kura yoluyla konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar gerekli şartları yerine getirdikleri takdirde başvuruda bulunabiliyor. Çekilecek kura sonucunda şansları varsa konut satışı gerçekleştirilebiliyor. Bir diğer seçenek ise açık satış yöntemi. Başvuru öncelikleri göz önünde bulundurularak konut satışı gerçekleşebiliyor. Açık satış yöntemi ile konut satın almaya hak kazanan vatandaşlar alacakları konutu seçme imkanı yakalayabiliyor.

Türkiye’nin 10 İlinde TOKİ Konut Satışı!

10 ilde konut satışları devam ediyor. Bu iller: İstanbul, Balıkesir, Bitlis, Bolu, Burdur, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli,  Osmaniye ve Tokat. Tokat Niksar’daki TOKİ konutlarından 6 konut engelliler için ayrılmış durumda.

Kolay Ödeme Seçenekleri

TOKİ konutlarının başlangıç fiyatı 115 bin TL olarak belirlendi. Konutların niteliklerine göre fiyatlar değişiklik gösterebiliyor. Aylık 557 TL’den başlayan taksitlerle ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar 180 aya varan vade imkanından da yararlanabiliyor. Ödeme planları alt ve orta gelir sınıfları için ayrı ayrı düzenlenmiş olup, kolaylık sağlanması planlanıyor. Başvuru şartlarından birisi ise hane gelirinin toplamda 6500 TL’yi geçmemesi olarak belirlendi.


Kaynak: Son dakika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu