Gündem

WhatsApp’ta mesajlaşırken Bu yöntem ile işten çıkarmalar başladı! İşnizden olmayın! İşte detaylar..

Anlık mesajlaşma ve iletişim uygulaması WhatsApp zaman zaman getirdiği güncellemeler ile kullanıcılara kolaylık sağlamaya devam ediyor. Bir yandan kolaylık sağlarken bir yandan da büyük yaptırımları açığa çıkartıyor. Yeni bir hamle ile WhatsApp yüzünden işinden olan üç kişi ortaya çıktı. Ürünleri kötüleyen bu kişiler yöneticilerin devreye girmesiyle mesajları ortaya çıktı. Bunun üzerine apar topar işten atılmalar başladı. Bunun üzerine dava açıldı ancak bu dava kabul görmedi. 

Üç kişi işten atıldı 

Ürün temsilciliği yapan ve ürünler hakkında satış yapan bir kişi bunları kötülemeye başlamasıyla olanlar oldu. Vakit kaybetmeden harekete geçen yönetici ürünlerini kötüleyenleri derhal işten attı. Mesai arkadaşlarının da dahil olduğu bu girişim hüsranla sonuçlandı.  

WhatsApp platformu üzerinden konuşulan yazışmalar kişisel hayatın gizliliği kapsamında açığa çıkmadı. Ancak ürüne negatif yorumlar yapma ve yönetici kötüleme sebepleriyle açılan karşı dava reddedildi ve herhangi bir sonuca ulaşmadı. Bu kapsamda Sakarya’da yaşayan üç kişi işinden oldu. 

Üç işçi fesh kararının alınmasıyla işlerinden ayrıldı. Bu tarz yazışmalar WhatsApp ve diğer platformlar üzerinden sıkça yapılıyor. Konuşmaların onlara ulaşabileceğini her zaman aklınızda bulundurun. Bu tarz platformlarda yapacağınız ve yayınlayacağınız her içeriğin paylaşılması ve açığa çıkması muhtemeldir.  

Daha önce de bu tarz bir dava ile karşı karşıya kalınmıştı. Ancak o zaman işçiler haklı bulunmuştu. Ancak bu sefer direkt olarak red kararı alındı ve haksız bulundu. 

 


Kaynak: WMAL Haberler

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu