Gündem

Yapı Kredi 962 Milyon Dolar Sendikasyon Aldığını Duyurdu! İşte detaylar…

Bankalardan sendikasyon açıklamaları gelmeye devam ediyor. Şimdi de Yapı Kredi sendikasyon aldığını açıkladı. Yapı Kredi, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’a yaptığı açıklamasında 351 milyon dolar ve 501 milyon euro olmak üzere iki ayrı para biriminden sendikasyon kredisi sağlandığını duyurdu.

20 ülkeden 42 bankanın sağladığı katılımla sendikasyon kredisi sağlandığını duyurdu.  Maliyeti ise sırasıyla libor + yüzde 2,50 ve euribor + yüzde 2,25.

Kredinin vadesi 367 gün, yenilenme oranı ise yüzde 103 oldu.

Yapı Kredi’nin sağladığı  962 milyon dolarlık sendikasyon kredisinin ortak koordinatörlüğünü Abu Dhabi Commercial Bank P.J.S.C., Bank of America, Emirates NBD, Mashreqbank PSC ve Standard Chartered; sürdürülebilirlik koordinatörlüğünü Bank of America ve Standard Chartered; aracılığını ise Mizuho Bank üstlendi.

Yapı Kredi CEO’su Duyurdu!

Sağlanan sendikasyonla ilgili açıklama yapan Yapı Kredi CEO’su Gökhan Erün “Yapı Kredi olarak güçlü sermaye yapımız, insanı merkeze alan, yenilikçi, sınır tanımayan hizmet anlayışımız ve nitelikli insan kaynağımız ile hedeflediğimiz alanlarda sürdürülebilir bir şekilde büyümeye devam ediyoruz.

Bununla birlikte, sürdürülebilir ekonomik büyümenin bütüncül bir bakış açısıyla ancak ve ancak çevresel ve sosyal sürdürülebilirlik konularının bir arada yürütülmesiyle mümkün olacağına inanıyoruz. Her alanda tüm paydaşlarımız için uzun dönemli değer yaratmak üzerine bir yaklaşımımız var. Bu doğrultuda attığımız adımlarla da sektörümüz ve ülkemiz için örnek kurum kimliğimizi senelerdir başarıyla taşıyoruz.

Sürdürülebilirliği her alanda benimseyerek tüm iş süreçlerimize entegre ediyoruz. Bu anlamda, sürdürülebilirlik kriterlerine bağlı ilk sendikasyon işlemimize imza atmaktan dolayı da çok gururluyuz. Sağladığımız bu kaynak, dış ticaret finansmanına yönlendirilecek. Böylece ihracatı ve reel sektörü desteklemeye, ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 


Kaynak: WMAL Haberler

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu