Gündem

Yapı Kredi’den Kobilere Özel Kredi desteği..! İşte detaylar..

Kobilere Özel 2 Kredi Yapı Kredi Leasing’den Geliyor!

Yapı Kredi Leasing, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası ile iki yeni Dünya Bankası kaynaklı kredi anlaşmasına imza atarak sektöründe bu kredileri kullanan ilk kurum oldu. Yapı Kredi Leasing, sağlanacak olan iki kredinin de KOBİ’leri desteklemek amacıyla kullanılacağını açıkladı.

‘Acil Durum Şirket Desteği Kredisi’ olarak imzalanan 30 milyon dolar tutarındaki kredi, koronavirüs salgınından dolayı olumsuz etkilenen ve salgının oluşturduğu olumsuzlukları ortadan kaldırmayı hedefleyen KOBİ’lerin ekonomilerine destek olmak amacıyla kullanılacak. 35 milyon avro tutarındaki “Kayıtlı İstihdam Yaratma Kredisi” ise Türkiye’de kayıtlı istihdamın artırılması hedeflenerek, proje kapsamındaki 24 ilde faaliyet göstermekte olan KOBİ’lerin yatırım ve işletme kredisi ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ayrılacak.

KOBİ’lere Destek

Yapı Kredi Leasing Genel Müdürü Fatih Torun, ülke ekonomisine verdikleri desteği vurgulayarak her koşulda ülke ekonomisine destek olmaya devam edeceklerini belirtti. Konuşması ise şu şekildeydi:

‘Yapı Kredi Leasing olarak içinden geçtiğimiz bu zorlu günlerde ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak adına var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. KOBİ’lerimizin ülke ekonomisi için öneminin farkındayız. Bunun için çalışmalarımızda KOBİ’lere ve Anadolu’ya daha fazla odaklanıyor, onlar için daha fazla değer yaratmaya gayret ediyoruz.

Son olarak sağladığımız 30 milyon dolarlık kaynakla, salgının KOBİ’lerimizin üzerindeki etkilerini en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Yine ülkemizin istihdamına katkıda bulunmak adına 35 milyon avroluk kaynağı yurdun dört bir yanındaki KOBİ’lerle buluşturacağız. İstihdamı ve üretimi yaratan, ekonominin bel kemiği olarak gördüğümüz KOBİ’lere daha fazla finansman yaratacak olmaktan ötürü çok mutluyuz. Önümüzdeki dönemde de KOBİ’lerin yanında yer alarak ülke ekonomisine destek ara vermeden devam edeceğiz’

 


Kaynak: WMAL Haberler

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu